Прикажувам 1–16 од 528 резултати

Тоалетен стол за кревање со тркала (хидраулика)

Цена: 39,150 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Хромирана рамка од челик
 • Задно тркало со заклучување на педалата
 • Фиксен потпирач за рака
 • Фиксиран потпирач за нозе
 • Прилагодлива хидраулична висина на седиштето
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 81 см Вкупна ширина: 59 см Ширина на седиште: 48 см Дијаметар на задно тркало: 12.5 см Дијаметар на предно тркало: 7.5 см Висина на седиште: 40.5-56 см Вкупна висина: 83-98.5 см Висина на потпирач за грб: 34 см Масимално оптоварување: 100 кг Нето тежина: 27.6 кг Бруто тежина: 29.6 кг
Додади во кошничка

Тоалетен стол за кревање со тркала

Цена: 25,180 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Хромирана рамка од челик
 • Задно тркало со заклучување на педалата
 • Фиксен потпирач за рака
 • Фиксиран потпирач за нозе
 • Прилагодлива висина на седиштето
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 60 см Вкупна ширина: 46 см Ширина на седиште: 48 см Дијаметар на задно тркало: 12.5 см Дијаметар на предно тркало: 7.5 см Висина на седиште: 45-67 см Вкупна висина: 87-107 см Висина на потпирач за грб: 32 см Масимално оптоварување: 100 кг Нето тежина: 23.2 кг Бруто тежина: 25.2 кг
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка (35см)

Цена: 121,469 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Челична рамка обложена со смола
 • Прилагодлив потпирач за рака
 • Отстранлива табла и отстранлив потпирач за нозе
 • Потпирач за грб
 • Мали тркала од гумена пена
 • Погонско задно тркало
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 94 см Вкупна ширина: 55 см Вкупнa висина: 92 см Ширина на седиштето: 30/35 см Длабочина на седиштето: 42 см Висина на седиштето од земја: 45 см Висина на потпирачот за рака: 24 см Растојание меѓу потпирачите: 32 см Висина на педалата за стапала од земја: 22 см Висина на потпирачот за грб: 42 см Дијаметар на предното тркало: 20 см Дијаметар на задното тркало: 30 см Максимално оптоварување: 110 кг Степен за искачување: 12° Капацитет на батеријата: 28AHx2 Километражата: 20 км Моќност на моторот: 200 Wx2 Брзина: 1~6 км/ч (GB) Управувач: PG контролер   Нето маса: 55 кг  
Додади во кошничка

Стандардна лесна инвалидска количка (46см)

Цена: 30,119 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Алуминиумска рамка
 • Цврсто задно тркало
 • Прилагодлив потпирач за рака на преклопување
 • Фиксиран потпирач за нозе
 • Кочница која се заклучува
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 95 см Вкупна ширина: 68 см Ширина на седиште: 46 см Дијаметар на задно тркало: 56 см Дијаметар на предно тркало: 17.5 см Висина на седиште: 49 см Вкупна висина: 88 см Висина на потпирач за грб: 39 см Масимално оптоварување: 100 кг Нето тежина: 14 кг Бруто тежина: 16 кг    
Додади во кошничка

Активна инвалидска количка (38см)

Цена: 69,855 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Алуминиумска рамка
 • Пневматско задно тркало за брзо ослободување
 • Прилагодлива оска на задното тркало
 • Потпирач за рака на преклопување
 • Фиксиран потпирач за нозе
  СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 85 см Вкупна ширина: 58 см Ширина на седиште: 38 см Дијаметар на задно тркало: 60 см Дијаметар на предно тркало: 10 см Висина на седиште: 50 см Вкупна висина: 80 см Висина на потпирач за грб: 29 см Масимално оптоварување: 100 кг Нето тежина: 13.7кг Бруто тежина: 16.3 кг    
Додади во кошничка

Активна инвалидска количка (36см)

Цена: 69,855 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Алуминиумска рамка
 • Фиксен потпирач за рака
 • Фиксиран потпирач за нозе
 
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка Bariatric

Цена: 177,052 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Електрична стоечка структура: може да се користи од страна на корисникот за слободно да стои, 4 режими на положба: седење / подигнување / легнување / стоење.
 • Силна поддршка на телото, струкот и колената.
 • Силна и издржлива рамка: Цврстата метална рамка ви ја дава најдобрата издржливост за долги години.
 • Лесна за контролирање: Мобилнитата количка доаѓа целосно склопена со универзален контролер со џојстик кој е  лесен за употреба.
 • Рачен и автоматски режим: Моќната инвалидска количка може да се префрли во рачен режим.
 • Тркалата со висококвалитетни гуми обезбедуваат апсорпција на удари и издржливост.
 • Уживајте во попријатно искуство додека се возите во оваа инвалидска количка.
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 132 см Вкупна ширина: 65 см Вкупно височина: 133 см Ширина на седиштето: 43 см Длабочина на седиштето: 46 см Висина на седиштето од земја: 56 см Висина на потпирачот за рака: 27 см Растојание меѓу држачите за рака: 37 см Висина на педалата за стапала од земја: 17 см Висина на потпирачот за грб: 54 см Дијаметар на предното тркало: 22,5 см Дијаметар на задното тркало: 35 см Максимално оптоварување: 110 кг Степен за искачување: 12° Капацитет на батеријата: 55 АХ Километражата: 22 км Моќност на моторот: 320 Wx2 Брзина: 1~6 км/ч (GB). Нето маса: 143 кг
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка XZ-Droid Smart

Цена: 522,720 ден
Инвалидска количка за дневна рехабилитација и мобилност XZ-Droid Smart е иновативна и корисна стоечка инвалидска количка за рехабилитација. Се вклопува кај благите инвалиди со параплегија под нивото на Т4 со добра јачина на лумбодорзалните мускули и постари лица (професионално водство е потребно за корисникот од оние со екстремно ниска минерална густина на коските, тежок зглоб деформитети и рани од притисок или неизлечени рани од притисок) Се користи од: Пациенти со инвалидитет на долните екстремитети (физички здрав) Опсег на висина: 1,50-1,90м Опсег на тежина: 40-100 кг КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Со високи перформанси
 • Флексибилна мобилност за сите простори
 • Контрола на паметни апликации
 • Прилагодлива големина
 • CE/FDA
 • Безбедносен дизајн во низок центар
 • Целосна ротација
Решение за рехабилитација  Паметната инвалидска количка за стоење XZ-Droid ја зајакнува циркулацијата на крвта и ја подобрува функцијата на зглобовите, обезбедувајќи побезбеден и поефективен процес на рехабилитација. Далечински управувач за мобилни апликации Навигирајте ја вашата инвалидска количка без напор со практичноста на далечинскиот управувач преку нашата мобилна апликација, обезбедувајќи персонализирано и удобно искуство. Подобрена пристапност и функционалност Застанете безбедно и независно. Со зголемена способност за стоење, можете да пристапите до повисоките простори и сами да ги извршувате задачите, промовирајќи подобро здравје и мобилност. Превенција на паѓање со центар за пониска гравитација Искусете сигурна и стабилна подвижност со функциите за спречување пад, сензори со висока прецизност и центар со ниска гравитација, обезбедувајќи безбедност при секое движење. СПЕЦИФИКАЦИИ Големина на количката: 830 х 520 х 1135-1260 мм Применлива висина: 140-190 см Применлива тежина: 40-100 кг Стоечки тип: Електричен Тип на батерија: Троична литиумска батерија Тежина на целата количка: 85 кг  ±3кг Издржлива километража: ≈15 км Тип на мотор: 2 парчиња 250w Ограничете ја брзината: ≤4,5 км/ч Наклон на возење: ≤5° Висина на премин на пречка: ≈40 мм Ширина на вкрстен ров: ≈50 см Радиус на вртење: ≈63 см
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка Robooter E60

Цена: 246,000 ден
Слобода во движење: подигнете ја вашата независност на отворено Robooter E60 се издвојува како врвна моќна инвалидска количка за сите терени, прилагодена за ентузијасти на отворено. Со својата импресивна издржливост и големи брзини, таа е дизајнирана за различни авантури на отворено, од тревни полиња до крајбрежни патеки, со максимален опсег од 30 километри. Моделот E60-A нуди приспособлива удобност со прилагодлива ширина на седиштето и опции за грб. КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Дизајн на преклопување
 • Мултифункционален потпирач за рака
 • Контрола од мобилната апликација
 • CE/FDA доаѓа
 • Мотори без четки
Издржлива и лесна градба Со робустен, но лесен дизајн, моделот E60 може да издржи максимално оптоварување од 150 килограми. Приспособливи потпирачи за раце и поддршка за грб Прилагодете го аголот на потпирачот за грб од 8-38° и приспособете ја ширината на потпирачот за рака помеѓу 455-515 mm за да одговара на индивидуалните преференции. Напредна предна суспензија Се одликува со приспособлива пружина за суспензија со робусни намотки, што обезбедува непречено и удобно возење на различни терени. Омнинасочни тркала од 12 инчи Навигирајте со пречки високи до 8 cm со леснотија. Предните тркала нудат сенасочно движење, идеално за тесни простори. Долг животен век на батеријата Искористете ги придобивките од функцијата за брзо полнење и големиот капацитет на батеријата за непречена подвижност. Способност за брза брзина Постигнете максимална брзина до 8 km/h безбедно, обезбедувајќи динамично и безбедно патување. СПЕЦИФИКАЦИИ Целокупна димензија (Д х Ш х В): 98,7 x 64 x 93,2 см Димензија на преклопување (Д x Ш x В): 77 x 64 x 50 см Тежина: 32,4 кг Максимална брзина: 8 км/ч Теоретско растојание на возење: 23 км (20 Ах), 29 км (25 Ах) Максимално полнење: 150 кг Време на полнење: 7-9ч Максимална висина на пречка: 6 см Максимална ширина на ров: 10 см Мин. радиус на ротација: 80 см Агол на качување: 15° Предна гума: 10-инчно тркало во сите правци Задна гума: 10-инчна пневматска гума
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка Robooter X40

Цена: 209,200 ден
Беспрекорна мобилност - во секое време, на кое било место Искусете ја слободата со Robooter X40, стилската преклопна моќна инвалидска количка дизајнирана за беспрекорни премини помеѓу авантури на отворено и удобност во затворен простор. Уживајте во удобен простор на нозете без радиус на вртење. Со издржлива, долготрајна батерија и кориснички интерфејс, движете се во која било средина лесно и самоуверено. Движете се без напор со Robooter X40 - вашиот совршен придружник за мобилност. Карактеристики:
 • Механизам за преклопување со еден допир
 • Непречена навигација
 • Литиумска батерија: 20/10Ah
 • Нулта радиус на вртење
 • Максимална удобност
 • CE/FDA
Семонасочно тркало за беспрекорна навигација на различни површини Лизгајте непречено по која било површина со нашето напредно тркало за сенасочно, правејќи движењето да се чувствува природно и без напор во секоја насока. Автоматско преклопување и расклопување без раце Поедноставете го вашиот живот со функцијата за автоматско преклопување и расклопување без раце, елиминирајќи ја потребата од било каков рачен напор. Напреден систем за двојна суспензија за помазно возење Уживајте во стабилно и непречено возење, дури и на груби површини, благодарение на нашиот иновативен систем за двојна суспензија дизајниран да апсорбира нерамнини за ваша врвна удобност. Далечински управувач преку мобилна апликација погодна за корисниците Преземете ја контролата со леснотија преку нашата мобилна апликација погодна за корисниците, овозможувајќи ви да управувате со вашиот уред од далечина за персонализирано и практично искуство. Ергономски дизајниран потпирач за грб за максимална удобност Нашиот ергономски дизајниран потпирач за грб обезбедува максимална удобност, обезбедувајќи ја поддршката што ви е потребна за удобно и пријатно седење. Отстранлива батерија за практично полнење Полнењето е олеснето со нашата функција за отстранлива батерија. Можете лесно да го напојувате вашиот уред без гужва, држејќи ве во движење без прекин. СПЕЦИФИКАЦИИ Издржлива километража: околу 25 км Максимална брзина: 6 км/ч Максимална висина на пречка: 6 см Ширина на ров: 10 см Агол на качување: 10° Нето висина на шасијата: 7 см Минимален радиус на ротација: 76 см Висина на седиштето: 57,5 ​​см Ширина на седиштето: 42 см Длабочина на седиштето: 42 см Перница: 42 х 42 см Големина на количката: 100,5 х 59 х 93 см Големина на преклопување на количката: 82 х 59 х 37 см Телесна нето тежина: околу 41,8 кг Време на полнење: 4-6 ч Предна гума: 10 инчно теренско тркало Задна гума: 10 инчна пневматска гума Странични краци: агол со прилагодување Максимално оптоварување: 120 кг Батерија: тројна литиумска батерија (20AH, ,10AH) Водоотпорен степен: IPX4
Додади во кошничка

Имобилизатор за скочен зглоб

Цена: 1,720 ден
Индикации
 • Блага до умерена дисторзија на глуждот
 • Хронична нестабилност на глуждот
 • Профилактичка и терапевтска употреба во спортски активности
Карактеристики
 • 3.18mm дебел неопрен со најлонска облога
 • Обезбедува топлина и компресија
 • Страничните и средните челични потпирачи обезбедуваат стабилност на глуждот и Ахиловата тетива
 • Дизајниран со еластични ленти за прилагодување на напнатоста
Одберете Опција

Динамичка ортоза за скочен зглоб

Цена: 1,970 ден
Индикации
 • Благи до умерени нарушувања на глуждот
 • Хронична нестабилност на глуждот
 • Тендиопатија на стапалото и глуждот
 • Профилактичка и терапевтска употреба во спортски активности
Карактеристики
 • Ергономска рамка со мека контура и цврста рамка
 • Прилагодлив модул со 2 различни обеми
 • Шарка која овозможува слободно движење на зглобот и спречува оштетена торзија на глуждот
 • Лесна плоча за стапала која ја подобрува контролата и удобноста на глуждот
Одберете Опција

Перница за вртење на пациент

Цена: 5,250 ден
Перницата за вртење им олеснува на старателите да менуваат пелени или душеци на пациентот. Исто така, може да им помогне на пациентите да ја променат положбата на креветот, а правилното превртување ќе помогне да се подобри протокот на крв и да се избегне мускулна атрофија и рани. Користењето на оваа перница за вртење на пациентот е многу едноставно. Треба само да ги ставите нозете на пациентот на неа и да го туркате грбот на пациентот додека ја туркате перницата. Може да го поддржи долниот дел од телото на пациентот и да му помогне на медицинскиот персонал. Перница за вртење има жлебови во форма на буквата Ш за да целосна удобност на нозете на пациенот. Перницата е со универзална големина.
Додади во кошничка

Гранудацин (Антисептик )250 мл

Цена: 810 ден
Антисептичен раствор со широко поле на примена (интраоперативно, постоперативно, дезинфекција и третман на рани (акутни, хронични (ДЕКУБИТУСИ, венски улкуси и дијабетични рани), изгореници)). Се применува на секаков вид отворени рани независно од состојба и длабочина на раната. Според последниот светски консензус за антисептици е прва линија за МРСА, ВРСА, ОРСА, ОРЕ и со одлична ефикасност против сите бактерии, бактерии отпорни на антибиотици, габи, спори и вируси. Се применува за подготовка на кожа и мукозни мембрани, пред катетеризација на мочен меур, антимикробно премивање на целото тело, единствен антисептик кој може да се користи за лаважа на перитонеум. Не е цитотоксичен, не боли и може да се користи од 0 години па нагоре (може да се обработува и папочето кај новородени бебиња што доволно говори за неговиот безбедносен профил) за време на секоја хируршка интервенција, фистули и абцеси...... Може да се комбинира со сите современи преврски за рани (чистењето на раната се прави само со него). Има најбрзо време на реакција во однос на микроорганизмите 15-30 секунди. Не се пере со физиолошки раствор, туку се остава на раната. Нема контраиндикации.   Откако ќе се отвори треба да се искористи во рок од 60 дена.   Дополнително инфо може да најдете на сајтот https://www.molnlycke.com/wound-types/wound-irrigation/
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Електромоторна инвалидска количка со алуминиумска рамка која се преклопува која е лесна за движење и транспорт. Количката има контролер со џојстик со кој е лесно да се оди напред, да се сврти назад, да се сврти лево и десно и да се сврти 360°, со петстепен менувач. Контролорот може да се намести на левата или десната страна. Материјалот на седиштата и потпирачот за грб е изработен од воздушно пропустлив најлон кој е цврст и мек. Количката доаѓа со фиксирани потпирачи за раце и потпирачи за нозе кој може да се поместуваат. На количката има и појас за безбедно возење. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS112LAF1 Вкупна должина: 100 см Вкупна ширина: 63 см Вкупна висина: 93 см Ширина на седиште: 46 см Длабочина на седиште: 44 см Висина на седиште: 48 см Висина на потпирач за рака: 21см Висина на потпирач за грб: 43 см Дијаметар на предни тркала: 20 см Дијаметар на задни тркала: 31см Максимална тежина на корисникот: 100 кг Капацитет на батеријата: 15Ahx1=15Ah Далечина од полнење: 17 км Моќност на моторот: 200 Wx2 Брзина на час: 1-6 км/ч
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Моќна педијатриска инвалидска количка со алуминиумска рамка, прилагодливи потпирачи за рака, прилагодлива ширина на седиштето, со литиумска батерија и погонско тркало од гумена пена. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS121LF1 Капацитет на батеријата: 23АН Моќност на моторот: 200W x 2 Должина: 95см Ширина на количката: 56см Ширина на седиште: 38 см Висина на количката: 96см Висина на потпирачот за грб: 40см Дијаметар на задните тркала: 32см Дијаметар на предните тркала: 20см Далечина од полнење: 20км Брзина на час: 1~7км/ч Максимална тежина на корисник: 75кг
Додади во кошничка