Showing 1–16 of 421 results

Мени
Затвори

Педали за вежбање

2,850 ден
Педали за вежбање на горните и долните екстремитети. Вклучува дигитален екран кој покажува: време, калории, кругови во минута и вкупни кругови (вртења). Способност за прилагодување на тешкотијата. Гаранција 1 година. Должина: 50 см Ширина: 37 см Висина: 35 см
Затвори

SambuRex (240 мл)

1,938 ден
Поддршка на имунитетот Овој Производ во својот состав содржи висока концентрација на бозел во комбинација со други билки меѓу кои познатата Echinacea, како и витамин Ц и цинк. Подготвен е како вкусен течен производ, сојузник на секој член од семејството, да ги дочека подготвен студените месеци. Неговиот состав се одликува со голема поддршка на Вашиот имунитет, а не содржи додадени шеќери, вештачки вкусови и бои. Дозирање: 1 кафена лажица (5 ml) дневно, може да се меша со вода или храна Дозирања во пакување: 48 СОСТАВ: 5000 мг Екстракт од бозел, 130 мг Соодветна билна мешавина, 100 мг Витамин Ц, 5 мг Цинк ВНИМАНИЕ! Производот не се препорачува за лица алергични на растенија од родот cruciferae, лица со автоимуни заболувања и лица кои се под имуносупресивна терапија. Не се препорачува на деца под 3 годишна возраст. Не треба да се употребува подолго од 8 недели. Протресете добро пред употреба. Да се чува во ладилник по отворањето. треба да се консултираат со лекар пред употреба на производот. Производител: Calivita International
Затвори

Mega qProtect (90 таблети)

ден
Антиоксидант во мега дози Во повозрасните години или во периоди на голем напор често е чувството на намалена концентрација, матен вид или промени во циркулацијата. Mega qProtect е мега антиоксидантен производ кој содржи витамини, елементи во траги, амино киселини и екстракти од растенија, кои ги штитат нашите клетки на поефективен и попрецизен начин. Гинко, зеленото дрво и коензимот Q10 даваат енергија, ја стимулираат циркулацијата на крвта и одржуваат нормална мозочна и срцева функција. Покрај другите ефекти, боровинката и бета каротенот го штитат здравјето на очите, додека амино киселините го забавуваат процесот на стареењето на клетките. Дозирање: 2-4 таблети дневно, или по препорака на лекар СОСТАВ: 16667 И.Е. Бета каротен, 4995 И.Е. Ретинол, 5 мг Ликопен комплекс, 200 мг Витамин Ц, 100 И.Е. Витамин Е, 50 мцг Селен, 8 мг Цинк, 2 мг Манган, 10 мг Коензим Q, 10100 мг Л-Цистеин, 20 мг Л-Глутатион, 100 мцг Алфа-липоична киселина, 20 мг Екстракт од гинко билоба, 15 мг Екстракт од лист на зелен чај, 5 мг Екстракт од боровница ВНИМАНИЕ! Доколку производот се зема подолг период и во поголеми дози, може да се појават: црвенило, чешање, анксиозност, несоница, пролив или повраќање. Употребата на гинко билоба не е препорачлива за време на бременост, доење, истовремено со употреба на антикоагуланси и пред операција, затоа што може да го продолжи времето на згрутчување на крвта. Пациентите со дијабет треба да се консултираат со лекар пред употреба на производот. Производител: Calivita International

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Нарачка на Mega qProtect (90 таблети) можете да направите на info@medikapro.mk или на 072 225 505.

Затвори

C 1000 Plus (100 таблети)

Мега дози на витамин Ц со органска шипка (граничен производ) C1000 Plus е производ со мега количина на витамин Ц со продолжено дејство каде во составот како дополнување на дејството има и шипка од органско потекло. Употребата на Витамин Ц (аскорбинска киселина) е корисна, а во одредени случаи и неопходна. Во случаи на настинки, грозница, употреба на некои лекови и контрацептивни средства, потребите од овој витамин се зголемуваат. Во широката палета на нашите производи, ќе сретнете повеќе видови на витамин Ц, а одберете го оној кој најмногу и одговара на вашата возраст и здравствена состојба. Дозирање: 1 таблета дневно ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА... Една таблета C 1000 обезбедува количина на витамин Ц како во 2кг портокали или 20 кг јаболки! СОСТАВ: 1000 мг Витамин Ц, 125 мг Органска шипка во прав Производител: Calivita International

ИЗВЕСТУВАЊЕ: Нарачка на C 1000 Plus (100 таблети) можете да направите на info@medikapro.mk или на 072 225 505.

Затвори

AC-Zymes PLUS (60 капсули)

1,724 ден
Како резултат на најновите научни истражувања и со склад со потребите на нашите членови, нашиот популарен пробиотски производ AC-Zymes го модернизиравме и на таков начин го создадовме AC-Zymes PLUS, кој на светско ниво може да се мери со кој било друг симбиотски производ.
Затвори

10 (5 бели/5 црни) KN95 заштитни маски и 200 трослојни маски

1,599 ден
Заштитна маска КN95 со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалаува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. Вградениот филтер КН95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички (standard EN 149: 2001 + A1: 2009),бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што маската може да се користи повеќекратно. Универзалниот облик и големина одговара за заштита на деца и возрасни. Големина: Универзална Боја: бела и црна Степен на филтрација: ≥ 95% Степен на заштита: KN95, N95, FFP2   Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение. Боја: плава
Затвори

200 трослојни маски (4 кутии)

899 ден
Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение. Боја: плава Пакување: 50 маски
Затвори

10 (5 црни/5 бели) KN95 заштитни маски

799 ден
Заштитна маска КN95 со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалаува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. Вградениот филтер КН95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички (standard EN 149: 2001 + A1: 2009),бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што маската може да се користи повеќекратно. Универзалниот облик и големина одговара за заштита на деца и возрасни. Големина: Универзална Боја: бела и црна Степен на филтрација: ≥ 95% Степен на заштита: KN95, N95, FFP2
Затвори

Пулс оксиметар DS1O3

1,699 ден
Пулс оксиметар е мал уред што ја мери количината на кислород присутен во крвта на луѓето. Ова е индиректен метод за мерење на нивото на кислород во крвта. Апаратот се носи на врвот на прстот и користи светлина од посебни бранови должини за да се измери заситеноста на кислородот во крвта.
 • Eдноставен, удобен и безбеден за употреба
 • Опремен со висококвалитетен дисплеј со поголем и појасен фонт, со 4 насоки на прикажување
 • Сензорот за забрзување го прави мерењето побрзо и поточно за 8 секунди.
 • Чип со мала потрошувачка на енергија кој ги гарантира перформансите и значително го подобрува времето на услугата
Екран: TFT Режим на напојување: 2 x AAA 1.5V алкални батерии Опсег на мерење на SpO2: 70~99% Опсег на мерење на стапка на пулс: 30~250 вртежи во минута Точност: ± 2 % (70% 99%), неодредено (< 70%) Димензија: 62 х 31 х 36мм Тежина: 45гр (без батерии)
Затвори

INVITOP MAX Прочистувач на воздух

8,499 ден
Карактеристики на производот:
 • Моќност: 50 W
 • Простор на прчистување: 50 m2
 • Капацитет: 400 m3/h
 • Ниво на заштита: H11 – 0.3 μm
 • Опремен со тајмер
 • Димензии: 270*303*497 mm
 • Teжина: 4.6 kg
 • Поврзување со WiFi
 • Заклучување од деца
 • Сензор за квалитет на воздухот
 • Ноќно светло
Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата . Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом . Моделот Max е еден од најголемите во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрацијa на воздухот и ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот , непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до дури 50m2. Дизајниран е рамномерно да го прима и распоредува воздухот од сите страни, располага со сензор за следење на квалитетот на воздухот , OLED дисплеј, амбиентално светло , како и WI-FI функција  со која ќе ја пратите и контролирате работата на истиот и надвор од домот.  
Затвори

INVITOP FILLO Прочистувач на воздух

3,999 ден
Карактеристики на производот:
 • Моќност: 35 W
 • Простор на прчистување: 11 m2
 • Капацитет: 90 m3/h
 • Ниво на заштита: H11 – 0.3 μm
 • Опремен со тајмер
 • 3 начини на работа
 • Димензии: 195 x 195 x 403 mm
 • Teжина: 2.3 kg
 • Ноќно светло
 • 1 година гаранција
Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом. Моделот Filo е еден од најкомпактните и најдостапни во понудата. Опремен е со троделен филтер кој ги елиминира тврдите честици од воздухот, како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите, алергените и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија, три исклучително тивки режими на работа, тајмер и амбиент светло кое ја дополнува пријатната атмосфера.
Затвори

Mi Air Purifier PRO прочистувач на воздух

14,999 ден
Карактеристики на производот:
 • Прочистува оптимално до 60м2
 • Прочистува 500м3/час
 • Голем капацитет за големи простории
 • Ласерски сензор за честички
 • Обновен аеродинамичен систем за притисок
 • Моќна способност за прочистување
 • Систем за филтрирање на воздух на повеќе нивоа
 • Филтер со активен јаглен за да ги избрише формалдехидите и мирисите
 • OLED дисплеј
 • Wi-Fi модул (опција)
 • Потрошувачка од 1.5W од 35W
 • 360 степени филтрација на големи честички
 • Тродимензионален филтер од 360 степени
 • Моќен и тивок
 • Овозможува целосна контрола над системот
 • Производот содржи 1 филтер
Од што може да ве зашитити Mi Air Purifier PRO ?
 • Штетни хемикалии
 • Алергени
 • Прашина од реновирање
 • Прашина во домот и канцеларијата
 • Полен
 • Мувла
 • Разни мириси
 • Микорони штетни честички
 • Штетни гасови
Обновен аеродинамичен систем за притисок Mi Air Purifier Pro работи многу тивко за да може да се користи ноќе без да го наруши спиењето. И тајната за тоа лежи во подобрената конструкција на филтерот. Аксијалниот вентилатор и воздушниот канал беа комбинирани што не само што помогна да се намали бучавата, туку исто така создаде помазен и посилен проток на воздух. Голем простор, брза циркулација, моќна способност за прочистување Mi Air Purifier Pro е опремен со напреден воздушен систем за притисок кој овозможува да го промените воздухот во вашата соба 8 пати на час! Тоа значи дека воздухот циркулира низ прочистувачот секои 7,5 минути. Mi Air Purifier Pro има систем за довод на воздух од 360 степени што потсетува на “воздушно дрво”. Таа ги апсорбира нездравите остатоци како прашина или PM2.5 честички и испушта чист воздух. Овој прочистувач на воздухот ја прави својата работа толку добро што не би сакале да излезете и да оставате во вашата лична шума во куќата. Систем за филтрирање на воздух на повеќе нивоа Воздухот што го дишете има голема моќ да влијае на вашето здравје, така што добивањето на уред за прочистување на воздухот со напреден филтрационен систем е задолжително. Ми Air Purifier Pro користи трифазен процес на филтрирање, бидејќи ефективната елиминација на бактериите не може да се направи во еден чекор. Овој уред е способен за намалување на сите штетни за здравјето честички како влакна, полен, прашина и многу посериозни алергени како PM2.5 или формалдехиди. Филтер со активен јаглен за да ги избрише формалдехидите и мирисите Филтерот со јаглерод прави одлична работа за отстранување на мириси. Можете да го поставите Mi Air Purifier Pro во вашата кујна и да се ослободите од непријатни ароми секогаш кога нешто ќе изгори во рерната или кога ќе заборавите да го извадите ѓубрето. Оваа единица за прочистување е исто така одлична ако имате непријатни миленичиња во вашата куќа, бидејќи миризбата на миленикот може да задржи долго време и дека е потребно многу напор повторно да го направите вашето живеалиште неутрален. Mi Air Purifier Pro е исто така корисен на места каде се прават поправки и во бањите.
Затвори

Mi Air Purifier 3H прочистувач на воздух

11,499 ден
Карактеристики на производот:
 • Бренд: Xiaomi
 • Продукт модел: AC-M6-SC
 • Димензии: 240 x 240 x 520 mm
 • Простор на покривање: До 45м2
 • Тежина: 4.8 kg
 • Волтажа: 100 – 240 v
 • Фреквенција: 50/60 Hz
 • Моќност: 38 W
 • CADR: 380 m/час
 • Пакувањето содржи: 1x Mi Air Putifier 3H; 1x True HEPA Filter; 1x User Manual;  1x Power Cord
 • OLED екран на допир
 • Вистински HEPA филтер
 • 360 степени тројна филтрација
 • Паметна контрола
 • Практичен сензор со ласер
 • Работи со гласовни команди
 • Иновативен дизајн за конзистентен проток на воздух 6333 Литри чист воздух во минута!
 • Mi Air прочистувач 3H го подобрува квалитетот на воздухот, го подобрува квалитетот на животот!
 • 1 година гаранција
Затвори

Прочистувач на воздух Blue Pure 411 Particle + Carbon Filter

8,700 ден
Карактеристики на производот: Ве поздравуваме со најмалиот и најтенкиот прочистувач на воздухот на семејството Blue, Blue Pure 411. Содржи водечка светска технологија за филтрирање на Blueair и е наменет за простории до 15 m² (161 ft²) Само земете го, ставете го каде што сакате, приклучете го и дишете совршено чист воздух 24/7.
 • Контрола со едно копче
 • Мал но моќен
 • Прочистува до:  15 m2
360 Степени Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите Energy efficient Energy Star-сертифицирани прочистувачи на воздух Particle + Carbon Filter Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC. Спецификации
 • Големина на соба: 15m2
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 • Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 425 mm ширина 200 mm  длабочина 200 mm
 • Тежина: 1,52 кг (3,35 lbs)
 • Ниво на проток на воздух 60-200 m3/h (35 – 120 cfm)
 • Размена на воздух**: 5 на час (15 m2 или 161 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја: 1,5-10 W
 • Ниво на бучавост: 17-46 dB(A)
 • Просечна промена на филтер: шест месеци***
Blue е достапен во различни бои за Pure 411. Обоената ткаенина служи како пред-филтер. Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите со филтер за ситни честички Blue Pure 411. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри. Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат. Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга. Општа грижа Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење. • Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта. • Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер. • Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот. • Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.
Затвори

Прочистувач на воздух Blue Pure 221 Particle + Carbon Filter

20,900 ден
Карактеристики на производот:
 • Големина на соба: до 50m2
 • Активирање со едно копче
 • Високо квалитетна челична мрежа
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 •  Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 522 mm ширина 330 mm длабочина 330 mm
 • Тежина 7 kg
 • Ниво на проток на воздух 230 – 620 m3/h (135 – 365 cfm)
 • Размена на воздух** 5 на час (50 m2 или 540 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја**** 30 – 61 W
 • Ниво на бучавост 31 – 56 dB(A)
 • Просечна промена на филтер шест месеци***
Blue е достапен во различни бои за Pure 221 уредот за прочистување на воздух. Обоената ткаенина служи како пред-филтер. Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите во САД (120VAC, 60Hz) со филтер за ситни честички Blue. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри. Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат. Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга. Електричниот напон и фреквенција влијаат на потрошувачката на енергија на уредот. Затоа потрошувачката на енергија може да се разликува од горенаведената вредност. 360 Степени Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите Particle + Carbon Filter Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC. Општа грижа Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење. • Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта. • Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер. • Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот. • Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.
Затвори

Заштитна трослојна маска бордо (5 маски)

40 ден
Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение. Боја: бордо