Совети

Како Пулс Оксиметарот го подобрува надзорот на вашето здравје?

Во светот каде што здравјето станува сè поважно, пулс оксиметарот се истакнува како еден од клучните уреди за следење на вашата општа состојба. Овој мал и ефикасен уред е совршен за секој кој сака да има точна слика за нивото на кислород во крвта.

Пулс Оксиметарот е корисен уред за различни групи на луѓе, вклучувајќи спортисти, хроничнo заболени пациенти кои страдаат од респираторни заболувања, стари лица, или секој кој сака да се грижи за своето здравје. Овој уред помага во следењето на заситеноста на кислородот во крвта (SpO2) и стапката на пулс, што е важно за луѓе со астма, ХОББ, пневмонија, или за оние кои се опоравуваат од респираторни инфекции. Исто така, спортистите можат да го користат за следење на своето телесна состојба по време на тренинзи.

Едноставен за Употреба
Користењето на Пулс Оксиметарот е изненадувачки едноставно. Сè што треба да направите е да го ставите на врвот на прстот и уредот веднаш започнува со мерење. Ова е идеално за брзи проверки, без потреба од комплицирани поставки или долготрајни подготовки.

Висококвалитетен Дисплеј
Во денешното време, читливоста на дисплејот е од суштинско значење. Пулс Оксиметарот доаѓа со кристално јасен дисплеј кој прикажува податоци со поголем и појасен фонт. Исто така, дисплејот поддржува 4 различни насоки на прикажување.

Брзина и Точност
Вградениот сензор за забрзување овозможува овој уред да обезбеди брзи и точни резултати во рок од само 8 секунди. Вие не треба да чекате долго за да добиете важни информации за вашето здравје.

Енергетска Ефикасност
Еден од најголемите предизвици со преносливи уреди е траењето на батеријата. Со чипот кој има мала потрошувачка на енергија, Пулс Оксиметарот не само што ветува високи перформанси, туку и значително го продолжува времетраењето на батеријата.

📍 Домашна и Спортска Употреба
Без разлика дали ви е потребен за домашна употреба или за спортски проверки, Пулс Оксиметарот е наменет да ви обезбеди дополнителен увид во вашата физичка состојба.

🛍️Искористи го попустот од 30% тука или во продавниците ширум Македонија.

Пулс оксиметар DS1O3

Цена: Original price was: 1,699 ден.Current price is: 1,189 ден.
Пулс оксиметар е мал уред што ја мери количината на кислород присутен во крвта на луѓето. Ова е индиректен метод за мерење на нивото на кислород во крвта. Апаратот се носи на врвот на прстот и користи светлина од посебни бранови должини за да се измери заситеноста на кислородот во крвта.
  • Eдноставен, удобен и безбеден за употреба
  • Опремен со висококвалитетен дисплеј со поголем и појасен фонт, со 4 насоки на прикажување
  • Сензорот за забрзување го прави мерењето побрзо и поточно за 8 секунди.
  • Чип со мала потрошувачка на енергија кој ги гарантира перформансите и значително го подобрува времето на услугата
Екран: TFT Режим на напојување: 2 x AAA 1.5V алкални батерии Опсег на мерење на SpO2: 70~99% Опсег на мерење на стапка на пулс: 30~250 вртежи во минута Точност: ± 2 % (70% 99%), неодредено (< 70%) Димензија: 62 х 31 х 36мм Тежина: 45гр (без батерии)
Додади во кошничка