ИЗДАВАМЕ ПОМАГАЛА НА ТОВАР НА ФЗОМ

Вашиот Партнер во Движењето

Зошто МедикаПро?

МедикаПро е директен увозник на широк асортиман медицински помагала на светски реномирани брендови со висок квалитет.
portfolio-green

НАД 2,000 ПРОИЗВОДИ

Широк асортиман на медицински помагала со над 2,000 призводи.

star-shape-green

ВИСОК КВАЛИТЕТ

За разлика од останатите, нашите производи се со врвен квалитет.

customer-green

ЗАДОВОЛНИ КОРИСНИЦИ

Над 7,000 задоволни корисници низ целата држава.

locations-green

6 ЛОКАЦИИ

6 локации во различни градови низ Македонија.

ДЕЛ ОД ПРОИЗВОДИТЕ

ИЗДВОЕНО ОД ШИРОКИОТ АСОРТИМАН НА МЕДИЦИНСКИ ПОМАГАЛА

Коленска ортоза со странични фишбајни

1,210 ден
Индикации
 • Блага нестабилност на зглобот на коленото
 • Артикуларен излив и оток
 • Хронично воспаление по операција или траума
 • Синдром на пателофеморална болка
 • Истегнување на мускулите околу зглобот на коленото
Функции
 • Двостраните спирални челични држачи го спречуваат валгус или варус отстапување
 • Ефектот на компресија го намалува едемот и хематомот
 • Флексибилната компресија обезбедува поддршка на коленото и ја подобрува проприоцепцијата
Карактеристики Направено од беспрекорен, четиринасочен растеглив еластичен материјал за удобно вклопување
Одберете Опција

Стегач за натколеница

558 ден
Индикации
 • Хронично воспаление по операција или траума
 • Истегнување на мускулите, модринки на мускулите или грчеви во мускулите на бутот
 • Акутен оток
Функции
 • Го намалува отокот од полесни повреди
 • Флексибилна компресија
Карактеристики
 • Направен од беспрекорен, четиринасочен растеглив еластичен материјал за удобно вклопување
 • Материјал што дише
Одберете Опција

Стегач за подколеницата

738 ден
Индикации
 • Хронично воспаление по операција или траума
 • Истегнување на мускулите, модринки на мускулите или грчеви во мускулите на потколеницата
 • Акутен оток
Функции
 • Го намалува отокот од полесни повреди
 • Флексибилна компресија
Карактеристики
 • Направен од беспрекорен, четиринасочен растеглив еластичен материјал за удобно вклопување
 • Материјал што дише
Одберете Опција

Коленска ортоза со странични фишбајни

1,161 ден
Индикации
 • Мала нестабилност на коленото
 • Артикуларен излив и оток
 • Истегнување на мускулите околу зглобот на коленото
Карактеристики
 • Изработено од плетен рамен, четиринасочен растеглив еластичен материјал
 • Две странични и две медијални спирални челични држачи за поголема стабилност
 • Обезбедува цврста поддршка и компресија на зглобовите и мускулите
Одберете Опција

Коленска ортоза за фиксација на патела

828 ден
Индикации
 • Артикуларен излив и оток
 • Хронично воспаление по операција или траума
 • Синдром на пателофеморална болка
 • Патела алта, сублуксација на пателата, дислокација на пателата
 • Хондромалација
 • Пателарна тендинопатија
 • Осгуд-Шлатерова болест
 • Скокачко колено
Функции
 • Ја зајакнува и заштитува пателарната тетива
 • Ефикасно го стабилизира капачето на коленото за да ја елиминира болката
 • Неопрен со компресивен и проприоцептивен ефект
 • Ја зголемува циркулацијата на крвта преку топол ефект
Карактеристики
 • 1/8” дебел неопрен со најлонска облога
 • Отворен дизајн на пателата
 • Едноставна апликација за поставување и заштеда на време преку затворање со кука и јамка
Одберете Опција

Коленска ортоза за фиксација на патела со метални фишбајни

1,250 ден
Ортоза со отворот за пателата, што ѝ дава стабилизација и спречува нејзино изместување. Едноставно за употреба со лепенки и пријатно за носење давајќи стабилност и сигурност при движењата.
 • Универзална големина
Додади во кошничка
ПРОМОТИВНО

Инвалидска Собна Количка

18,550 ден

Инвалидска собна количка со алуминиумска рамка на склопување со подвижни потпирачи за раце и склопливи и лесно отстранливи папучи.
Плати при достава.

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
ДО ВАШИОТ ДОМ

Се со цел да се олесни купувањето, МедикаПро врши бесплатна достава.
Од сега можете да платите за нарачката и при самата достава.
12100
Доставени Производи
7250
Задоволни Корисници

ДОЗНАЈТЕ ПРВИ

За сите наши промоции и попусти
 • DD slash MM slash YYYY