Showing 1–16 of 23 results

150 црни заштитни трослојни маски

649 ден
1037

Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.

Боја: црна

 

ПРЕПИШУВА |

Цена: 649 ден

10 црни и 10 бели KN95 заштитни маски

999 ден
1045

Заштитна маска КN95 со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалаува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. Вградениот филтер КН95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички  (standard EN 149: 2001 + A1: 2009),бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што  маската може да се користи повеќекратно.

Универзалниот облик и големина одговара за заштита на деца и возрасни.

Големина: Универзална

Боја: бела и црна

Степен на филтрација: ≥ 95%

Степен на заштита: KN95, N95, FFP2

ПРЕПИШУВА |

Цена: 999 ден

250 трослојни заштитни маски (5 кутии)

999 ден
01007

Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.

Боја: плава

ПРЕПИШУВА |

Цена: 999 ден

Заштитна трослојна маска бордо (5 маски)

40 ден
01032

Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.

Боја: бордо

ПРЕПИШУВА |

Цена: 40 ден

Заштитна трослојна маска (5 маски)

40 ден 29 ден
01031

Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.

Боја: плава

ПРЕПИШУВА |

Цена: 29 ден

Заштитна трослојна маска (10 маски)

80 ден 59 ден
01030

Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.

Боја: плава

ПРЕПИШУВА |

Цена: 59 ден

Медицински мантил за еднократна употреба

90 ден
01019

Медицински мантил за еднократна употреба за посетители. Мантил кој може да се носи интензивно во фабрики за преработување на храна, лаборатории и други чисти средини. Секој мантил е спакуван одделно.

ПРЕПИШУВА |

Цена: 90 ден

Медицински заштитен скафандер

230 ден
01020

Медицински заштитен висококвалитетен скафандер дизајниран со цел да ве заштити Вас и вашето тело при работа. Скафандерот е удобен и мек одвнатре и со силна површина. Водоoтпорен и не пропушта прашина, течности и други состојки. Лесно се пере со млака вода и може повторно да се искористи.
Стандардна величина.

Се пере рачно во млака вода.
ПРЕПИШУВА |

Цена: 230 ден

Ракавици нитрилни без пудра и латекс (100 парчиња)

760 ден
1021
 • КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Без прав
 • Спречува иритација и дерматитис
 • 100% нитрилен материјал, без латекс
 • 4 мил. дебелина за супериорна сила и отпорност од кинење
 • Без непријатен мирис
 • За еднократна употреба
 • Удобни и лесни за користење
 • Боја: сина
 • Количина: 100 парчиња во кутија
 • Величина: М
ПРЕПИШУВА |

Цена: 760 ден

Рачна UV Ламба за стерилизација

2,199 ден
01016

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Брзо скенирање од 10 секунди, убива до 99.99 од бактерии, вируси и микроорганизми
 • Тежина 30 г.
 • Тенок дизајн 1.3 cm
 • Вградена 250mAh батерија, се полни за 30 минути
 • Заштита од непосакувано вклучување
 • 280nm UVC LED светло од најнова технологија
 • Micro USB полнач
 • Димензии 120 x 40 x 13 mm
ПРЕПИШУВА |

Цена: 2,199 ден

Латекс ракавици без талк (100 ракавици)

760 ден
01013

Латекс ракавици кои се користат за медицинска и здравствена заштита, стоматологија, убавина, храна и лабараторија. Ракавиците се изработени со цврст и издржлив квалитет за да ги заштитат корисниците и да ја обезбедат нивната безбедност.

 • Лесна и мека текстура
 • Супериорна удобност при носење
 • Нестерилни и за еднократна употреба
 • Добра растегливост

ДИМЕНЗИЈА
Должина: 238-240 mm
Ширина на дланка: 105 +/- 5 mm

СОСТАВ

 • Природна цврста гума – 95,8%
 • Сулфур – 1,0%
 • Цинк – 1,2%
 • Друго – 2,0%
ПРЕПИШУВА |

Цена: 760 ден

Визир

99 ден 59 ден
1011

/

ПРЕПИШУВА |

Цена: 59 ден

Гел за суво миење раце 50мл

59 ден
7000042

Гел за суво миење раце кој содржи оптимално приспособена концентрација на алкохол кој овозможува уништување на 99, 9 % (исклучок се некои спори на бактерии) од бактериите кои се среќаваат на рацете, а се најчести причинители на гастроинтестинални и на респираторни инфекции. Може да се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога сапунот и водата се недостапни. Гелот е збогатен со емолиенси и пријатен мирис на Алое вера, па може да се користи повеќепати во текот на денот, при што кожата останува нежна, мека и освежена.

УПОТРЕБА:

Доволно е мало количество од гелот да нанесте на рацете, лесно да го размачкате и да го оставите да се исуши на воздух, дезинфекцијата започнува по 30 секунди од нанесувањето.

ПРЕПИШУВА |

Цена: 59 ден

Заштитна маска со филтер од страна KN95

240 ден
1010

Заштитна маска со филтер од страна која помага за заштита од прашина, полен, чад, вируи и ви овозможува да дишете нормално.

 • 95% филтрација
 • Нетоксична, неиритирачка, мека и удобна
ПРЕПИШУВА |

Цена: 240 ден

Гел Antibacterial

90 ден
7007070

Biosept моќен антибактериски гел за дезинфекција и суво миење на рацете.

Брз и лесен начин за одржување на одлична хигиена на рацете било да сте на работа, маркет, автобус, здравствени или општествени објекти. Овој гел ги уништува 99,9% од сите познати бактерии. Наменет за директна надворешна употреба за дезинфекција на рацете.

Пакување: 100 ml

ПРЕПИШУВА |

Цена: 90 ден

Марамици Антибактериски

99 ден
181818

Антибактериските влажни марамчиња овозможуваат брзо и ефикасно чистење на рацете, како и уништување на најчестите бактерии кои се среќаваат на кожата , без употреба на сапун и вода.

 

Упатство за употреба:
Избришете ги валканите раце со марамчето. Кога марамчето ќе стане валкано или суво, веќе не е за употреба, и отстранете го во кантата за отпадоци.

ПРЕПИШУВА |

Цена: 99 ден