Showing 1–16 of 17 results

Мени
Затвори

Рачна UV Ламба за стерилизација

2,199 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Брзо скенирање од 10 секунди, убива до 99.99 од бактерии, вируси и микроорганизми
 • Тежина 30 г.
 • Тенок дизајн 1.3 cm
 • Вградена 250mAh батерија, се полни за 30 минути
 • Заштита од непосакувано вклучување
 • 280nm UVC LED светло од најнова технологија
 • Micro USB полнач
 • Димензии 120 x 40 x 13 mm
Затвори

Латекс ракавици без талк (100 ракавици)

760 ден
Латекс ракавици кои се користат за медицинска и здравствена заштита, стоматологија, убавина, храна и лабараторија. Ракавиците се изработени со цврст и издржлив квалитет за да ги заштитат корисниците и да ја обезбедат нивната безбедност.
 • Лесна и мека текстура
 • Супериорна удобност при носење
 • Нестерилни и за еднократна употреба
 • Добра растегливост
ДИМЕНЗИЈА Должина: 238-240 mm Ширина на дланка: 105 +/- 5 mm СОСТАВ
 • Природна цврста гума - 95,8%
 • Сулфур - 1,0%
 • Цинк - 1,2%
 • Друго - 2,0%
Затвори

Гел за суво миење раце 50мл

59 ден
Гел за суво миење раце кој содржи оптимално приспособена концентрација на алкохол кој овозможува уништување на 99, 9 % (исклучок се некои спори на бактерии) од бактериите кои се среќаваат на рацете, а се најчести причинители на гастроинтестинални и на респираторни инфекции. Може да се користи како додаток во одржувањето хигиена на рацете (антисептик на дланка) или како алтернатива за миење на рацете, во услови кога сапунот и водата се недостапни. Гелот е збогатен со емолиенси и пријатен мирис на Алое вера, па може да се користи повеќепати во текот на денот, при што кожата останува нежна, мека и освежена. УПОТРЕБА: Доволно е мало количество од гелот да нанесте на рацете, лесно да го размачкате и да го оставите да се исуши на воздух, дезинфекцијата започнува по 30 секунди од нанесувањето.
Затвори

Заштитна маска со филтер од страна KN95

240 ден
Заштитна маска со филтер од страна која помага за заштита од прашина, полен, чад, вируи и ви овозможува да дишете нормално.
 • 95% филтрација
 • Нетоксична, неиритирачка, мека и удобна
Затвори

Заштитна трослојна маска 3PLY (50 маски)

499 ден
Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.   Парче: 14 денари
Затвори

Заштитна трослојна маска 3PLY (5 маски)

80 ден
Заштитна хируршка трослојна маска за еднократна употреба. Маската за еднократна употреба е лесна за употреба, антиалергична и пријатна за кожата. Без разлика дали ви е потребна од хируршки причини или да филтрирате прашина, бактерии, чад и полен, овие маски се одлично решение.    
Затвори

Гел Antibacterial

90 ден
Biosept моќен антибактериски гел за дезинфекција и суво миење на рацете. Брз и лесен начин за одржување на одлична хигиена на рацете било да сте на работа, маркет, автобус, здравствени или општествени објекти. Овој гел ги уништува 99,9% од сите познати бактерии. Наменет за директна надворешна употреба за дезинфекција на рацете. Пакување: 100 ml
Затвори

Марамици Антибактериски

99 ден
Антибактериските влажни марамчиња овозможуваат брзо и ефикасно чистење на рацете, како и уништување на најчестите бактерии кои се среќаваат на кожата , без употреба на сапун и вода.   Упатство за употреба: Избришете ги валканите раце со марамчето. Кога марамчето ќе стане валкано или суво, веќе не е за употреба, и отстранете го во кантата за отпадоци.
Затвори

Заштитна маска KN95

160 ден
Респираторна маска со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалаува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. Вградениот филтер КН95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички  (standard EN 149: 2001 + A1: 2009),бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што  маската може да се користи повеќекратно. Универзалниот облик и големина одговара за заштита на деца и возрасни. Големина: Универзална Боја: бела Степен на филтрација: ≥ 95% Степен на заштита: KN95, N95, FFP2   *МАСКИТЕ ИДАТ ВО ПАКУВАЊЕ ОД 10 ПАРЧИЊА.  
Затвори

Заштитна маска КN95

195 ден
Заштитна маска КN95 со висок степен на заштита која потполно се адаптира на лицето на корисникот со што го намалаува потенцијалниот ризик од пренос на инфекции. Ги задржува капките при кашлање, кивање и зборување од околината. Вградениот филтер КН95 спречува внес на аеросоли, прашина, честички  (standard EN 149: 2001 + A1: 2009),бактерии, вируси, смог и полен. Маската е изработена од неткаен, стопен, полипропиленски материјал кој обезбедува петслојна заштита. На овој начин се постигнува ефикасно филтрирање со што  маската може да се користи повеќекратно. Универзалниот облик и големина одговара за заштита на деца и возрасни. Големина: Универзална Боја: бела Степен на филтрација: ≥ 95% Степен на заштита: KN95, N95, FFP2
Затвори

Заштитна маска со вентил од напред

260 ден
Заштитна маска со филтер од напред која помага за заштита од прашина, полен, чад, вируи и ви овозможува да дишете нормално.
 • 95% филтрација
 • Нетоксична, неиритирачка, мека и удобна
Затвори

Водоотпорна навлака за нога 45 см

820 ден
 • Водоотпорна навлка за заштита од вода/влага на нога на која се носи гипс или ортопедско помагало
 • Оптимална заштита
 • Се суши на воздух, но не на директни извори на топлина
 • Должина: 45 цм
 
Затвори

Водоотпорна навлака за нога 58 см

970 ден
 • Водоотпорна навлка за заштита од вода/влага на нога на која се носи гипс или ортопедско помагало
 • Оптимална заштита
 • Се суши на воздух, но не на директни извори на топлина
 • Должина: 58 цм
 
Затвори

Водоотпорна навлака за рака 45 см

730 ден
 • Водоотпорна навлка за заштита од вода/влага на рака на која се носи гипс или ортопедско помагало
 • Оптимална заштита
 • Се суши на воздух, но не на директни извори на топлина
 • Должина: 45 цм
 
Затвори

Водоотпорна навлака за рака 56 см

780 ден
 • Водоотпорна навлка за заштита од вода/влага на рака на која се носи гипс или ортопедско помагало
 • Оптимална заштита
 • Се суши на воздух, но не на директни извори на топлина
 • Должина: 56 цм