Се прикажуваат сите 5 резултати

New Life (120 таблети)

Цена: 1,516 ден
Мултивитамини за бремени жени и доилки Бремените жени, младите мајки и оние кои се подготвуваат за бременост е важно да ги задоволат потребите од витамини и минерали. За таа намена Ви го препорачуваме производот New Life кој во својот состав ги има железото, витамините Ц и Б, калциумот и магнезиумот, како и фолна киселина. Дозирање: 2 таблети со појадок и 2 со вечера или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 4167 И.Е. Бета каротен, 7.5 И.Е. Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 400 И.Е. Витамин Д, 30.8 мг Витамин Б1, 1 мг Витамин Б2, 9 мг Никотинамид, 1 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 4 мг Пантонтенска киселина, 1 мцг Витамин Б12, 60 мцг Биотин, 400 мцг Фолна киселина, 1 мг ПАБА, 10 мг Холин, 10 мг Инозитол, 325 мг Калциум, 112.5 мг Магнезиум, 8 мг Цинк, 1 мг Манган, 4 мг Железо, 1 мг Бакар, 75 мцг Јод, 25 мцг Хром Производител: Calivita International
Додади во кошничка

ProSTP (60 капсули)

Цена: 3,282 ден
Додаток во исхраната Овој комплексен производ во својот состав содржи екстракт од плодот на пилета палма, екстракт од лист од коприва, ленено семе во прав, екстракт од црн бибер, цинк, селен.. Дозирање: 2 капсули дневно СОСТАВ 300 мг Екстракт од плодот на пилестата палма, 150 мг Екстракт од лист од коприва, 150 мг Лененно семе во прав, 100 мг Фитостерол комлекс, 1 мг Екстракт од црн бибер, 15 мг Цинк, 80 мцг Селен, 2.5 мг Ликопен комплекс Производител: Calivita International
Само со нарачка по телефон/e-mail.
Детали

Menopausal Formula (135 капсули)

Цена: 2,950 ден
Додаток во исхраната За време на менопаузата и по нејзиното завршување се менуваат женското тело и метаболизмот. Menopausal Formula е комплексен додаток во исхраната кој во својот состав содржи минерали, витамини како и билки за овој период од животот на жената. Дозирање: 3 х 3 капсули дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 15 СОСТАВ 50 мцг Витамин А, 4.5 мг Бета каротен, 2 мцг Витамин Д3, 100 мг Витамин Ц, 40 мг Витамин Е, 2.5 мг Витамин Б1, 2.5 мг Витамин Б2, 7.5 мг Витамин Б3, 40 мцг Витамин Б4, 5 мг Витамин Б5, 2.5 мг Витамин Б6 (пиридоксин),5 мцг Витамин Б12, 30 мцг Биотин, 2.5 мг ПАБА, 2.5 мг Холин, 2.5 мг Инозитол, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 10 мг Калиум, 3 мг Цинк, 200 мцг Бакар, 1 мг Железо, 500 мцг Манган, 15 мцг Јод, 10 мцг Селен, 20 мцг Хром, 15 мцг Молибден, 300 мцг Бор, 650 мцг Полско коњско опавче, 7.5 мг Анџелика, 10 мг Сибирски женшен, 10 мг Екстракт од сладок корен, 10 мг Корен од црн кохош, 10 мг Питом трн, 10 мг Кострика, 1 мг Биофлавоноид комплекс Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Vital Woman (60 таблети)

Цена: 1,286 ден
Додаток во исхраната за жени Заради своите егзотични растителни активни состојки, производот Vital Woman е дизајниран специјално за жени. Во составот освен билките содржи и витамини и минерали потребни за женското тело. Дозирање: 1-2 таблети на ден или по препорака на лекар СОСТАВ 125 мг Лист од дамијана во прав, 100 мг Корен од сума во прав, 100 мг Корен од мака во прав, 100 мг Екстракт од гуарана (ст. 22% кофеин), 50 мг Корен од сарсапила во прав, 25 мг Кора од катуаба во прав, 50 мг Плод од пилеста палма во прав Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Vital Man (60 таблети)

Цена: 1,280 ден
Додаток во исхраната за мажи VitalMan е комплексен производ од билки создаден за мажи. Не дозволувајте стресните денови и промените во сексуалниот живот да Ви бидат проблем! Дозирање: 1-2 таблети на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 60 СОСТАВ 100 мг Сибирски женшен, 100 мг Муира пуама, 25 мг Катуаба, 50 мг Дамиана, 50 мг Сарсапарила, 50 мг Јохимба, 50 мг Коприва, 100 мг Екстракт од гуарана (ст. 22% кофеин) Производител: Calivita International
Додади во кошничка