Се прикажуваат сите 14 резултати

Curcuma Pro (60 таблети)

Цена: 2,357 ден
Додаток во исхраната Куркуминот е полифенол добиен од куркумата и претставува силен антиоксидант, но и е еден од најсилните анти-инфламаторни супстанци што го прави да биде еден од најголемите надежи за идните фармацевтски достигнувања. Дозирање: 1-2 таблети на ден или по препорака на лекар СОСТАВ 200 мг екстракт од куркума (95% куркуминоиди, 20:1), 200 мг екстракт од куркума (4:1), 25 мг MicroActive куркумин (25% куркуминоиди, 1:4), 5 мг BioPerine (50:1), 1,5 мг триглицериди со средни ланци Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Evening Primrose Oil (100 гел капсули)

Цена: 1,817 ден
Масло од јаглика Овој производ во својот состав содржи незаситените масни киселина на маслото од јаглика... Дозирање: 1 гел капсула дневно со оброк Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 365 мг Цис-линоленска киселина, 45 мг Гама-линоленска киселина ВНИМАНИЕ! Незаситените масни киселини во маслото од јаглика се особено чувствителни на штетните ефекти на слободните радикали, па доколку употребувате повисоки дози на маслото од јаглика, се препорачува да земате и антиоксиданти! Пациенти со епилепсија не треба да го употребуваат овој производ! Лицата кои употребуваат лекови треба да се посоветуваат со лекар пре употреба на производот. Не се препорачува на бремени жени и доилки. Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Triple-Potency Lecithin (100 гел капсули)

Цена: 2,800 ден
Лецитин од соја Производот Triple-Potency Lecithin во својот состав содржи соја лецитин и холин... Дозирање: 1-2 гел капсули на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 200 мг Фосфатидил соја комплекс, 420 мг Фосфатидил холин Производител: Calivita International
Додади во кошничка

White Willow (100 капсули)

Цена: 1,313 ден
Додаток во исхраната со кола од бела врба Основна активна состојка на кората од белата врба, салицилатите или салицилната киселина има ефект на ацетилсалицилната киселина по метаболизирањето во црниот дроб и позната е како основна активна состојка на производот Aspirin®. Дозирање: 2-3 капсули шест пати дневно, максимум 18 капсули дневно Дозирања во пакување: 8 СОСТАВ 400 мг Кора од бела врба ВНИМАНИЕ! Лицата кои употребуваат лекови треба да се консултираат со доктор пред употреба на производот. Не се препорачува на лица кои страдаат од чир на желудникот, дванаесетпалачното црево, болести на бубрезите и црниот дроб, астма, на бремени жени и доилки!ба да знаат дека некои компоненти на лукот може да се екскретираат преку мајчиното млеко. Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Garlic Max (100 гел капсули)

Цена: 1,362 ден
Капсули со лук и магдонос Екстрактот од лук со магдонос е извор на бесконечно богатство на активни супстанции кои влијаат на целото тело. Лукот е добро позната билка која многу години наназад се користи скоро во секое домаќинство. Капсулите со лук можете да ги користите во секое време, бидејќи тие не предизвикуваат непријатен мирис. СОСТАВ 1000 мг Лук (500:1, еквивалент на 1000 мг свеж лук), 175 мг Лист од магдонос (10:1, еквивалент на 175 мг свеж лист од магдонос) ВНИМАНИЕ! Производите кои содржат лук мора да се земаат со многу вода или овошен сок. Доколку имате проблеми со згрутчувањето на крвта или планирате оперативен зафат, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете производот. Лица алергични на лук или оние кои се осетливи на било која активна состојка на фамилијата Liliaceace треба да го избегнуваат овој производ. Доилките треба да знаат дека некои компоненти на лукот може да се екскретираат преку мајчиното млеко. Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Panax Ginseng (100 таблети)

Цена: 1,392 ден
Додаток во исхраната со женшен Женшенот, познат под името “корен на човекот” е еден од најдолго употребуваните и најпопуларни зајакнувачи на природната сила. Дозирање: 1-2 таблети на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 500 мг Корејски женшен ВНИМАНИЕ! Не се препорачува за лица кои страдаат од висок крвен притисок или други кардиоваскуларни заболувања. Препорачлива доза на употреба – максимум 6 недели. Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Super Soya Lecithin (100 гел капсули)

Цена: 1,667 ден
Додаток во исхраната Производот Super Soya Lecithin во својот состав содржи соја лецитин со јачина од 1200 мг... Дозирање: 1-2 гел капсули на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 1200 мг Соја лецитин Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Super Soya Lecithin (250 гел капсули)

Цена: 3,518 ден
Додаток во исхраната Производот Super Soya Lecithin во својот состав содржи соја лецитин со јачина од 1200 мг... Дозирање: 1-2 гел капсули на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 250 СОСТАВ 1200 мг Соја лецитин Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Rhodiolin (120 капсули)

Цена: 2,526 ден
Додаток во исхраната Се чувствувате како стресот да владее со Вас и Ви ги намалува здравјето и ефективноста? Основната состојка на производот Rhodiolin, Rhodiola rosea е aдаптогена билка, а дополнет е и со минералот цинк. Дозирање: 1-3 капсули дневно Дозирања во пакување: 120 СОСТАВ 100 мг Планинска ружа, 5 мг Цинк Производител: Calivita International
Додади во кошничка

ParaProtex (100 таблети)

Цена: 2,575 ден
Додаток во исхраната ParaProtex е производ со широк спектар составен од уникатна комбинација на состојки. Меѓу активните состојки на производот ParaProteX се наоѓаат: масло од семки од грејпфрут, лук, орев и билки кои успешно се користат со векови во народната медицина како: рангунски позавец, миризлива пепелашка, каранфилче и тахебо. Дозирање: 3×1-2 таблети дневно со појадок или вечера Дозирања во пакување: 33 СОСТАВ 150 мг Рангунски ползавец, 100 мг Миризлива пеперутка, 50 мг Екстракт од кисел трн (6% Aлкалоиди), 50 мг Измирна смола (мирха), 50 мг Масло од каранфилче, 50 мг Тахебо во прав, 37.5 мг Прав од црн орев, 37.5 мг Масло од кралевски орев, 25 мг Екстракт од семки на грејпфрут, 12.5 мг Лук во прав ВНИМАНИЕ! Примената на производот не е замена за преглед или консултација со Вашиот лекар! Доколку забележите било какви знаци на присуство на цревни паразити, веднаш побарајте лекарска помош. Производител: Calivita International
Само со нарачка по телефон/e-mail.
Детали

Green Care (240 таблети)

Цена: 1,530 ден
Додаток во исхраната Основната состојка на производот Green Care е луцерката која има големата количина на хлорофил. Таа содржи повеќе витамини (C, D, E, K, B), бета каротен, минерали (калциум, железо, калиум, фосфор) и есенцијални амино-киселини. Дозирање: 4-8 таблети наден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 60 СОСТАВ 500 мг Лист од луцерка, 25 мг Магнезиум ВНИМАНИЕ! По подолга употреба од 3 месеци, направете пауза во период од 1 месец! Лица кои земаат антикоагуланти, треба да се консултираат со лекар пред употреба на производи кои содржат витамин К! Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Liquid Chlorophyll (473 ml.)

Цена: 2,739 ден
Додаток во исхраната со хлорофил Течниот хлорофил е производ добиен од билката луцерка кој има пријатен вкус на ментол и бројни полезни дејства врз функцијата на телото. Дозирање: 473 мл Дозирања во пакување: 95 СОСТАВ 15 мг Хлорофил ВНИМАНИЕ! Нема истражувања за примената на хлорофилот кај бремени жени и доилки, па во тие состојби треба да се користи само под на за бремени жени и доилки! Да не се става на младежи, површински рани, гениталии и очи Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Oregano Oil (30 ml.)

Цена: 1,873 ден
Додаток во исхраната со масло од оригано Активни состојки на маслото од оригано се флавоноидите кои се познати во народната медицина... Внатрешна примена: како додаток во исхраната земајте 4 капки (околу 0.17 мл) 3 пати дневно, во мала количина на вода. Надворешна употреба: нанес Дозирања во пакување: 60 СОСТАВ 39 мг Оригано ВНИМАНИЕ! Не се препорачува за бремени жени и доилки! Да не се става на младежи, површински рани, гениталии и очи Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Ginkgo XC (100 таблети)

Цена: 1,447 ден
Производ од Ginkgo biloba Ginkgo XC е производ кој содржи големи количини на екстракт од листот на Ginkgo biloba, кој успешно ја подобрува циркулацијата на крвта, снабдувањето на ткивата со кислород, здравата мозочна функција, а воедно како силен антиоксидант ги штити клетките од штетното влијание на слободните радикали. Дозирање: 1 таблета или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 90 мг Екстракт од гинко билоба ВНИМАНИЕ! Производот не се препорачува за деца. Употребата на Gingko biloba треба да се избегнува во периодот на бременост и доење. Во случај на дијабет и проблеми со коагулацијата, побарајте совет од лекар пред употребата на Gingko biloba! Производител: Calivita International
Додади во кошничка