Се прикажуваат сите 9 резултати

AC-Zymes PLUS (60 капсули)

Цена: 2,522 ден
Како резултат на најновите научни истражувања и со склад со потребите на нашите членови, нашиот популарен пробиотски производ AC-Zymes го модернизиравме и на таков начин го создадовме AC-Zymes PLUS, кој на светско ниво може да се мери со кој било друг симбиотски производ.
Додади во кошничка

EasyTime (60 капсули)

Цена: 2,526 ден
Додаток во исхраната за лесен ден Easy Time е додаток во исхраната кој содржи влакна (глукоманан) и билки како Каскара и Сена кои се добри за комфорот на цревниот тракт. Дозирање: 1 капсула пред спиење или по препорака на лекар СОСТАВ 100 мг Кора од каскара во прав, 100 мг Плод од сена во прав, 200 мг Глукоманан, 1 мг Капсацин Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Pure Inulin (198,5 gr.)

Цена: 2,211 ден
100% природни влакна Pure Inulin содржи 100% чист прашок инулин добиен од цикорија. Инулинот е природна состојка, т.е. растворливо растително влакно, кое ниеден од нашите дигестивни ензими не може да го свари, па така до дебелото црево стигнува во непроменета форма. Дозирање: 5,8 гр Дозирања во пакување: 34 СОСТАВ 5.8 гр Инулин ВНИМАНИЕ! При употреба на производот Pure Inulin задолжително внесувајте доволна количина на вода секој ден. Се препорачува постепено зголемување на количината на Pure Inulin додека не ја достигнете дневната доза. Ако употребувате лекови или други додатоци на исхраната, земајте ги барем 2 часа пред или по употреба на Pure Inulin. Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Digestive Enzymes (100 таблети)

Цена: 1,817 ден
Додаток во исхраната Digestive Enyzmes во својот состав содржи дигестивни ензими и активни состојки од растително потекло. Ако Вашите навики на исхрана или начин на живот не се соодветни, може лесно да дојде до нарушување на рамнотежата на дигестивниот систем. Дозирање: 2 таблети дневно Дозирања во пакување: 50 СОСТАВ 75 мг Панкреатин, 17.5 мг Пепсин, 10 мг Бетаин HCl, 10 мг Диастаза, 5 мг Папаин, 25 мг Глутаминска киселина, 37.5 мг Куркума, 75 мг Семе од анасон, 12.5 мг Бромелаин, 7.5 мг Протеаза ВНИМАНИЕ! Во случај на сериозни болести на гастроинтестиналниот систем (пр. чир на желудник), консултирајте се со Вашиот лекар пред земање на производот! Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Nopalin (200 таблети)

Цена: 2,675 ден
Таблети со растителни влакна од кактус нопал Производот Nopalin е направен од стеблото на кактусот нопал. Тој ја помага регулацијата на метаболизмот на јаглехидратите и е богат извор на растителни влакна, витамини (Б1, Б2, ниацин) и минерали. Дозирање: 2 таблети 3 пати на ден пред оброк, или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 33 СОСТАВ 300 мг Дехидриран нопал ВНИМАНИЕ! Секогаш земајте го производот Nopalin со многу течност за да го помогнете бабрењето на растителните влакна и да го помогнете создавањето на чувство на ситост Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Papaya Plus (90 таблети за жвакање)

Цена: 1,499 ден
Таблети за жвакање со растителни ензими Papaya Plus (додаток во исхраната) e комплекс од ензими од растително потекло во форма на вкусни таблети за жвакање, кои во својот состав содржат Папаја во прав, Фунгална амилаза, Фунгална липаза, Фунгална лактаза и Хлорофил. Производот содржи шеќер и засладувач. Дозирање: 1 таблета за жвакање по оброк или по препорака на лекар или фармацевт СОСТАВ 200 мг Папаја во прав, 30 мг Фунгална амилаза, 25 мг Фунгална липаза, 5 мг Фунгална лактаза, 1 мг Хлорофил Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Acidophilus (100 капсули)

Цена: 1,963 ден
Пробиотски производ со растителни влакна Acidophilus е пробиотски производ кој содржи култура на Lactobacillus acidophilus. Lb. acidophilus. Производот исто така содржи и растителни влакна од семе од Psyllium. Дозирање: 1 капсула на ден или по препорака на лекар. Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 2 билиони Активен Lactobacillus Acidophilus, 100 мг Прав од лушпи од семе од пегавец Производител: Calivita International
Додади во кошничка

AC-Zymes (100 капсули)

Цена: 1,642 ден
Пробиотски производ AC-Zymes е пробиотски производ кој содржи култура на Lactobacillus acidophilus.. Дозирање: 1 капсула на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 2 билиони Активен Lactobacillus Acidophilus ВНИМАНИЕ! Основните мерки кои се превземаат во случај на дијареа (земање на повеќе течности) мора да се следат и при употреба на производот! Во случај на сериозни заболувања на желудникот и цревата (пр. чир и инфламаторни цревни заболувања), побарајте совет од Вашиот лекар пред да го земете производот! Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Probio Balance (60 таблети)

Цена: 1,817 ден
Додаток во исхраната со пре и пробиотици ProbioBalance се таблети за жвакање со пријатен вкус кое секое дете и возрасен ќе ги земе со задоволство. Секоја таблета содржи четири милијарди пробиотски култури. Дозирање: 1-2 таблети на ден Дозирања во пакување: 60 СОСТАВ 4 билиони Пробиотска култура, 25 мг Фрукто-олигосахариди Производител: Calivita International
Додади во кошничка