Се прикажуваат сите 5 резултати

Organic Acai (473 ml.)

Цена: 3,549 ден
Кралот на сите овошја Едно од сензационалните откритија во последните години е корисноста на овошјето Acai (се изговара Асаи), бобичесто овошје кое расте во дождовните прашуми во Амазонија. Откако стана општо познат, фактот дека Индијанците од Јужна Америка ја користат оваа билка за третирање на многубројни проблеми, современата наука ги заинтригира научниците, кои и ден денес работат на проучување на благотворните дејства на кои ова овошје ги има. Дозирање: 2 супени кажици дневно (30 ml), или по препорака на лекар СОСТАВ 12 гр Стабилизиран кислород (12000 PPM) ВНИМАНИЕ! Да не дојде во контакт со очите! Не го користете неразреден! Секогаш внимателно следете ги упатствата за разредување на течниот кислород! Не се препорачува на бремени жени и доилки! Производител: Calivita International
Повеќе

Ocean 21 (946 ml.)

Цена: 4,402 ден
Додаток во исхраната со алги и Алое вера Ocean 21 е комплексен течен производ на база на Алое вера и други алги, а воедно содржи повеќе од 200 активни состојки како тахебо, брусница, ротквица, морков и патентирана мешавина. Дозирање: 2 супени лажици 1-2 пати дневно Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 2 гр Природен сок од алое вера, 3100 мг Патентирана мешавинa на растителни морски екстракти, 1100 мг Тахебо во прав, 600 мг Концентриран сок од брусница, 350 мг Екстракт од црвена репка, 350 мг Екстракт од морков, 330 мцг Комплекс од минерали во трагови Производител: Calivita International
Само со нарачка по телефон/e-mail.
Детали

Polinesian Noni caps (90 капсули)

Цена: 2,458 ден
Додаток во исхраната со нони Покрај Organic Noni , Ви нудиме уште еден прозвод кој ќе Ви овоможи да ги почувствувате благотворните ефекти на овошјето нони. Секоја капсула содржи 400 мг од плодот на овошјето нони. Дозирање: 1 капсула дневно пред јадење или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ 400 мг Нони Производител: Calivita International
Повеќе

Organic Noni (946 ml.)

Цена: 4,348 ден
Додаток во исхраната со нони Morinda citrifolia (наречена нони на полинезиски јазик) е егзотично, специјално овошје кое содржи повеќе состојки од витално значење. Organic Noni е комплексен производ создаден да го подобри Вашето здравје, богат со витамини, амино киселини и минерали. Тие ја овозможуваат здравата функција и регенерација на клетките и ги намалуваат инфламаторните процеси во телото. Исто така, учествуваат во процесот на детоксикација во црниот дроб и имаат антибактериско, антивирусно и антифунгално дејство. Производот Organic Noni е збогатен со органска калинка, органско грозје и органска цреша кои го подобруваат неговиот вкус. За разлика од производот Polinesian Noni кој потекнува од недопрената природа, Organic noni потекнува од земјишта со органско производство. Дозирање: 2 супени лажици (30мл) дневно СОСТАВ 23900 мг Органско нони, 3200 мг Концетрат од сок од органско бело грозје, 2200 мг Концетрат од сок од органска црна цреша, 1300 мг Концетрат ос сок од органска калинка Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Zenthonic (946 ml.)

Цена: 4,186 ден
Додаток во исхраната со мангостин ZenThonic е концентрат од суперовошјето мангостин. Мангостинот содржи бројни вредни состојки како што се: растителни влакна, витамини, минерали и биофлавоноиди. Дозирање: 2-6 супени лажици дневно Дозирања во пакување: 30   Производител: Calivita International
Додади во кошничка