Се прикажуваат сите 11 резултати

Pre Steps Daily (60 ml)

1,284 ден
Течни мултивитамини за најмалите Pre Steps Daily е мултивитамински комплекс специјално создаден за новороденчиња и мали деца, лесен за употреба, со добар вкус и ефективна апсорпција благодарение на неговата течна форма. Дозирање: 1 мл. на ден со оброк ВНИМАНИЕ! Во случај на доволна достапност на мајчино млеко, треба да се даде ексклузивна предност на доењето до возраст од шест месеци! Побарајте мислење од педијатар при продолжена употреба на производот! Производот не е замена балансирана и разновидна диета! Производител: Calivita International

Energy & Memory (90 таблети)

1,852 ден
Мултивитамини за повозрасни Ви недостасува енергија? Имате слаба концентрација? Energy & Memory е комплексен додаток во исхраната кој содржи природен кофеин од гуарана, лецитин, витамини и минерали. Дозирање: 1-3 таблети дневно со оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 200 мг Холин, 100 мг Гуарана, 100 мг Лецитин, 60 мг Витамин Ц, 10 мг Витамин Е, 50 мг Магнезиум, 5 мг Цинк, 20 мцг Селен ВНИМАНИЕ! Производот не се препорачува за лица кои страдаат од чир на желудник и дванаесетпалачно црево, лица со покачен крвен притисок, аритмија, хипертиреидоза, бремени жени, доилки и деца под 14 години! Производител: Calivita International

Senior Formula (90 таблети)

1,507 ден
Мултивитамини за повозрасни Senior Formula е мултивитамински производ специјално создаден за лица на возраст над 50-тата година, кој воедно содржи минерали, елементи во траги, антиоксиданти, биофлавоноиди и екстракти од билки како ginkgo biloba, семки од грозје и кора од бор. Дозирање: 1-3 таблети дневно со оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 10 мг Лист од гинко билоба, 15 мцг Супероксид дисмутаза, 10 мг Витамин Е, 1.77 мг Бета каротен, 400 И.Е. Витамин Д, 1.2 мг Витамин Б1, 1.5 мг Витамин Б2, 10 мг Ниацинамид, 3 мг Пантонтенска киселина, 1.5 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 50 мцг Биотин, 70 мцг Фолна киселина, 5 мг Холин, 5 мг Инозитол, 4 мг ПАБА, 1 мцг Витамин Б12, 60 мг Витамин Ц, 5 мг Калиум, 5 мг Цинк, 300 мцг Бакар, 3 мг Железо, 800 мцг Манган, 50 мцг Хром, 25 мцг Молибден, 2 мг Бетаин HCl, 5 мг Биофлавоноид комплекс, 1 мг Хесперидин комплекс, 1 мг Л-Глутатион, 20 мцг Јод, 20 мцг Селен, 1 мг Екстракт од семки на грејпфрут, 500 мцг Лутеин, 1 мг Екстракт од бор ВНИМАНИЕ! Употребата на Ginkgo biloba не се препорачува во случај на примена на антикоагуланти или пред операција бидејки може да го продолжи времето потребно за коагулација. Треба да се избегнува за време на бременост и доење. Пациентите болни од дијабет треба да се консултираат со лекар пред употреба на производот! Производител: Calivita International

Lion Kids +D (90 таблети)

993 ден
Мултивитамини за деца Lion Kids + D е вкусен мултивитамински и минерален комплекс за жвакање, збогатен со витамин Д. Таблетките се во форма на животни, создадени специјално за деца. Не содржат шеќер и ксилитол. Дозирање: за деца, 1-3 таблети за жвакање дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 1500 И.Е. Бета каротен, 7 И.Е. Витамин Е, 0.5 мг Витамин Б, 10.6 мг Витамин Б2, 1 мцг Витамин Д, 7 мг Ниацинамид, 3 мг Пантонтенска киселина, 0.7 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 35 мцг Биотин, 100 мцг Фолна киселина, 1.6 мг Инозитол, 1 мцг Витамин Б12, 3 мг Витамин Ц, 10 мг Калциум, 10 мг Фосфор, 10 мцг Јод, 3 мг Железo, 5 мг Магнезиум, 70 мцг Бакар, 2 мг Цинк, 100 мцг Манган, 2 мг Калиум, 10 мцг Селен, 5 мцг Хром Производител: Calivita International

Lion Kids C (45 mg./90 таблети)

730 ден
Витамин Ц за деца Постои ли поголемо богатство од здравјето на детето? Кај децата во предучилишна и училишна возраст од исклучителна важност е внесот на соодветни хранливи материи, витамини и минерали. Недостигот на овие состојки може да предизвика сериозни проблеми по здравјето и секојдневните активности на детето, исто како што во голема мера влијае и на животот на возрасните. Дозирање: 1-3 таблети за жвакање дневно Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 45мг Витамин Ц Производител: Calivita International

Full Spectrum (90 таблети)

1,009 ден
Комплекс од витамини и минерали Производот Full Spectrum содржи речиси 30 видови на витамини, антиоксиданти, минерали и биофлавоноиди, есенцијални за функцијата на телото. Големата ефикасност на овој производ се должи на органски активните состојки во составот како и технологијата на продолжено ослободување. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 1500 И.Е. Витамин А, 7 И.Е. Витамин Е, 1 мг Витамин Б1, 1.1 мг Витамин Б2, 10 мг Ниацинамид, 5 мг Пантонтенска киселина, 1.2 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 200 мцг Фолна киселина, 2 мцг Витамин Б12, 60 мг Витамин Ц, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди (цитрусно потекло), 2 мг Хесперидин комплекс, 10 мг Бетаин HCl, 80 мцг Јод, 50 мг Калциум, 4 мг Железо, 25 мг Магнезиум, 1.5 мг Бакар, 10 мг Цинк, 25 мцг Хром, 20 мцг Селен, 3 мг Манган, 10 мг Калиум, 10 мцг Молибден Производител: Calivita International
Само со нарачка по телефон/e-mail.

Super Mega 50 (90 таблети)

3,146 ден
Мултивитамин во мегадози Super Mega 50 е производ со високи дози на мултивитамини со продолжено ослободување, минерали, елементи во траги, антиоксиданти и биофлавоноиди, особено погоден за лица со интензивно темпо на живеење. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ: 7500 И.Е. Витамин А, 400 И.Е. Витамин Д, 100 И.Е. Витамин Е, 50 мг Витамин Б1, 50 мг Витамин Б2, 50 мг Ниацинамид, 50 мг Пантонтенска киселина, 50 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 50 мцг Биотин , 200 мцг Фолна киселина, 50 мг Холин, 50 мг Инозитол, 50 мг ПАБА, 50 мцг Витамин Б12, 5 мг Шипка, 250 мг Витамин Ц, 25 мг Магнезиум, 150 мцг Јод, 25 мг Рутин, 25 гр Биофлавоноид комплекс, 5 мг Хесперидин комплекс, 15 мг Бетаин HCl, 5 мг Л-Глутатион, 25 мг Л-Цистеин, 50 мг Калциум, 10 мг Калиум, 15 мг Цинк, 3 мг Манган, 9 мг Железо, 500 мцг Бакар, 25 мцг Селен, 100 мцг Хром, 250 мцг Молибден, 1 мг Бор Производител: Calivita International

Vital O (90 таблети)

1,897 ден
Мултивитамин за крвна група О Лицата со крвна група О, кои се развиле најрано за време на еволуцијата се адаптирале на конзумирање на месо. На овој начин тие полесно ги задоволуваат потребите за железо, но може да се развие недостиг на некои од витамините од Б комплексот. Нашиот производ наречен Vital 0 содржи избалансирана количина на соодветните витамини и специфични билки како јука, куркума и рен. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ: 1.2 мг Бета каротен, 10 мг Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 1.4 мг Витамин Б1, 1.6 мг Витамин Б2, 2 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 1 мг Витамин Б12, 18 мг Ниацинамид, 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 5 мг Пантонтенска киселина, 50 мцг Фолна киселина, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди (цитрусно потекло), 5 мг Хесперидин комплекс, 10 мг Бетаин HCl, 80 мцг Јод, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 3 мг Железо, 0.5 мг Бакар, 5 мг Цинк, 20 мцг Хром, 15 мцг Селен, 2 мг Манган, 20 мг Калиум, 80 мцг Молибден, 50 мцг Бор, 10 мцг Ванадиум, 30 мцг Никел, 1 мг Силициум, 5 мг Л-Глутатион, 20 мг Л-Цистеин, 30 мг Јука, 5 мг Екстракт од куркума, 10 мг Екстракт од сладок корен, 50 мг Магдонос, 20 мг Слива, 20 мг Црна рибизла, 15 мг Рен Производител: Calivita International

Vital B (90 таблети)

1,897 ден
Мултивитамин за крвна група Б Крвната група Б се развила за време на миграцијата на населението кога луѓето се адаптирале на климатските услови. Нивната исхрана е типично мешана, па производот наменет за оваа крвна група содржи голема количина на витамини и минерали. Тие се надополнети со билки како бозел, реиши и шитаке печурки. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ: 1.2 мг Бета каротен, 10 мг Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 1.4 мг Витамин Б1, 1.6 мг Витамин Б2, 2 мг Витамин Б6 (пиридоксин) 1 мг Витамин Б12, 18 мг Ниацинамид, 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 5 мг Пантонтенска киселина, 150 мцг Фолна киселина, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди, цитрусно потекло, 5 мг Хесперидин комплекс, 5 мг Кверцетин, 10 мг Бетаин HCl, 50 мцг Јод, 100 мг, Калциум 50 мг Магнезиум, 5 мг Железо, 0.5 мг Бакар, 8 мг Цинк, 30 мцг Хром, 40 мцг Селен, 1 мг Манган, 20 мг Калиум, 80 мцг Молибден, 50 мцг Бор, 10 мцг Ванадиум, 30 мцг Никел, 1 мг Силициум, 5 мг Л-Глутатион, 10 мг Л-Цистеин, 25 мг Бромелаин, 10 мг Екстракт од сладок корен, 10 мг Екстракт од лист од зелен чај, 50 мг Магдонос, 50 мг Брокула, 50 мг Екстракт од бозел, 10 мг Реиши печурка,10 мг Шитаке печурка. Производител: Calivita International

Vital AB (90 таблети)

1,897 ден
Мултивитамин за крвна група АБ Крвната група АБ е последна во еволутивниот развиток и се формирала како комбинација меѓу крвните групи А и Б. Исхраната може да биде комбинирана од повеќе видови на јадења, но конзумирањето на зеленчук има најповолни ефекти. Производот Vital AB е создаден специјално за крвната група АБ и согласно со потребите содржи повеќе калциум и селен. Витамините и минералите се надополнети со билки како екстракт од црвено грозје, лист од целер и лук. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ: 1.2 мг Бета каротен, 10 мг Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 1.4 мг Витамин Б1, 1.6 мг Витамин Б2, 2 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 1 мг Витамин Б12, 18 мг Ниацинамид, 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 5 мг Пантонтенска киселина, 150 мцг Фолна киселина, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди (цитрусно потекло), 5 мг Хесперидин комплекс, 5 мг Кверцетин, 10 мг Бетаин HCl, 50 мцг Јод, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 5 мг Железо, 0.5 мг Бакар, 8 мг Цинк, 30 мцг Хром, 40 мцг Селен, 1 мг Манган, 20 мг Калиум, 80 мцг Молибден, 50 мцг Бор, 10 мцг Ванадиум, 30 мцг Никел, 1 мг Силициум, 5 мг Л-Глутатион, 10 мг Л-Цистеин, 25 мг Бромелаин, 10 мг Екстракт од црвено грозје, 5 мг Екстракт од сладок корен, 50 мг Лист од целер, 20 мг Брокула, 50 мг Лук, 20 мг Екстракт од боровница Производител: Calivita International

Vital A (90 таблети)

1,897 ден
Мултивитамин за крвна група А Крвната група А се развила пред 15-25 илјади години со ширењето на земјоделството. Лицата припадници на оваа крвна група покажуваат склоност кон растителни состојки во исхраната. Тие релативно добро може да ги задоволат потребите за минерали на своето тело, но потребно е да ги надополнуваат витамините Б12, Ц , Е, фолна киселина и пантотенска киселина. Витамините и минералите во производот се надополнети со билки како лист од глог, боровинка и оригано. Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ: 1.2 мг Бета каротен, 10 мг Витамин Е, 60 мг Витамин Ц, 1.4 мг Витамин Б1, 1.6 мг Витамин Б2, 2 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 1 мг Витамин Б12, 18 мг Ниацинамид, 20 мг Холин битартат, 20 мг Инозитол, 5 мг ПАБА, 40 мцг Биотин, 5 мг Пантонтенска киселина, 150 мцг Фолна киселина, 4 мг Рутин, 4 мг Биофлавоноиди, цитрусно потекло, 5 мг Хесперидин комплекс, 5 мг Кверцетин, 10 мг Бетаин HCl, 50 мцг Јод, 100 мг Калциум, 50 мг Магнезиум, 8 мг Железо, 0.5 мг Бакар, 8 мг Цинк, 50 мцг Хром, 40 мцг Селен, 1 мг Манган, 20 мг Калиум, 80 мцг Молибден, 50 мцг Бор, 10 мцг Ванадиум, 30 мцг Никел, 1 мг Силициум, 5 мг Л-Глутатион, 20 мг Л-Цистеин, 25 мг Бромелаин, 10 мг Лист од глог, 10 мг Екстракт од лист на зелен чај, 50 мг Екстракт од сладок корен, 50 мг Магдонос, 20 мг Црна рибизла, 20 мг Слива, 50 мг Оригано Производител: Calivita International