Се прикажуваат сите 15 резултати

Гранудацин (Антисептик )250 мл

Цена: 810 ден
Антисептичен раствор со широко поле на примена (интраоперативно, постоперативно, дезинфекција и третман на рани (акутни, хронични (ДЕКУБИТУСИ, венски улкуси и дијабетични рани), изгореници)). Се применува на секаков вид отворени рани независно од состојба и длабочина на раната. Според последниот светски консензус за антисептици е прва линија за МРСА, ВРСА, ОРСА, ОРЕ и со одлична ефикасност против сите бактерии, бактерии отпорни на антибиотици, габи, спори и вируси. Се применува за подготовка на кожа и мукозни мембрани, пред катетеризација на мочен меур, антимикробно премивање на целото тело, единствен антисептик кој може да се користи за лаважа на перитонеум. Не е цитотоксичен, не боли и може да се користи од 0 години па нагоре (може да се обработува и папочето кај новородени бебиња што доволно говори за неговиот безбедносен профил) за време на секоја хируршка интервенција, фистули и абцеси...... Може да се комбинира со сите современи преврски за рани (чистењето на раната се прави само со него). Има најбрзо време на реакција во однос на микроорганизмите 15-30 секунди. Не се пере со физиолошки раствор, туку се остава на раната. Нема контраиндикации.   Откако ќе се отвори треба да се искористи во рок од 60 дена.   Дополнително инфо може да најдете на сајтот https://www.molnlycke.com/wound-types/wound-irrigation/
Додади во кошничка

Екстра ладна сина крема од коноп 100 ml

Цена: 440 ден
Екстра ладната сина конопна крема има 5% коноп, ментол, рицинус и еукалиптус, ефикасно разладува и се користи при различни повреди и при преголема физичка активност. Заштитната и регенеративна моќ на чистото масло од коноп и маслото од чајно дрво се сплотени во еден производ, кој ги комбинира придобивките од овие ретки подароци од природата. Производот е дерматолошки тестиран и не содржи синтетички парфеми. Природно ја отстранува болката во мускулите и зглобовите, ја поттикнува циркулацијата во крвта и мускулите.
Додади во кошничка

Екстра ладна сина крема од коноп 250 ml

Цена: 675 ден
Екстра ладната сина конопна крема има 5% коноп, ментол, рицинус и еукалиптус, ефикасно разладува и се користи при различни повреди и при преголема физичка активност. Заштитната и регенеративна моќ на чистото масло од коноп и маслото од чајно дрво се сплотени во еден производ, кој ги комбинира придобивките од овие ретки подароци од природата. Производот е дерматолошки тестиран и не содржи синтетички парфеми. Природно ја отстранува болката во мускулите и зглобовите, ја поттикнува циркулацијата во крвта и мускулите.
Додади во кошничка

Црвена крема од коноп за загревање 100 ml

Цена: 440 ден
Ослободете се од вкочанетоста и болката во мускулите со кремот од коноп со топол и релаксирачки ефект, без чувство на иритација и несакано црвенило на кожата. Нежниот крем за загревање содржи 5% масло од семе од коноп, шеа путер, масло од еукалиптус, цимет, карамфилче, рузмарин, лаванда, терпентин и чили. Погоден за користење пред и по спортски или работни активности.
Додади во кошничка

Црвена крема од коноп за загревање 250 ml

Цена: 675 ден
Ослободете се од вкочанетоста и болката во мускулите со кремот од коноп со топол и релаксирачки ефект, без чувство на иритација и несакано црвенило на кожата. Нежниот крем за загревање содржи 5% масло од семе од коноп, шеа путер, масло од еукалиптус, цимет, карамфилче, рузмарин, лаванда, терпентин и чили. Погоден за користење пред и по спортски или работни активности.
Додади во кошничка

Vein Protex (60 таблети)

Цена: 2,497 ден
Антиоксиданти - циркулаторен систем Vein ProteX е формула за флексибилни крвни садови и добра циркулација чии активни супстанции ги зајакнуваат sидовите на капиларите и крвните садови со што спречуваат распаѓање на колагенот и еластинот, двата најважни протеини кои даваат флексибилност и цврстина на крвните садови. СОСТАВ 250 мг Витамин Ц, 150 мг Метил-сулфонил-метан (МСМ), 100 мг Екстракт од семка од грозје (10:1), 66.6 мг Екстракт од корен од ѓумбир (50:1), 50 мг Екстракт од куркума (std. 95% куркуминоиди, 30:1), 15 мг Хесперидин комплекс Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Liver Aid (100 капсули)

Цена: 3,533 ден
Додаток во исхраната Црниот дроб е орган од витално занчење, т.н. лабораторија на организмот која секогаш работи со "полна пареа". Тој има двократна задача да ги синтетизира корисните и важни сусптанции, а од друга страна да ги разградува и елиминра штетните материи, односно го чисти организмот од отрови. Бидејки црниот дроб е толку важен орган природно е да му се посвети посебно внимание. Дозирање: 3-6 таблети дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 33 СОСТАВ 100 мг Л-Аргинин, 100 мг Л-Цистеин, 100 мг Л-Орнитин, 100 мг Метионин, 100 мг Алфа-кетоглутарна киселина (најмалку), 50 мг Л-Карнитин, 25 мг Холин, 12.5 мг Алфа-липоична киселина, 25 мцг Хром, 10 мцг Селен, 60 мг Екстракт од Силимарин Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Beauty Formula (60 капсули)

Цена: 2,301 ден
Додаток во исхраната Денес живееме во свет каде убавината доаѓа се повеќе и повеќе во центар на вниманието. Веќе нема сомнеж дека добро негуваниот, сјаен изглед е битен фактор за успех како во деловниот, така и во приватниот живот. Кожата е еден од најголемите органи на човековото тело, воедно и површина која не заштитува од надворешноста. Без разлика на тоа колку квалитетна козметика употребуваме, доколку сакаме нашето тело да добие се што е потребно, треба да се погрижиме и за работите што се внесуваат. Главно правило е дека доколку сакаме да имаме негувани кожа, коса и нокти треба да започнеме од внатрешноста. Убавината дава самодоверба и придонесува за подобри перформанси во било кој аспект од животот. Дозирање: 1 капсула дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ 2500 И.Е. Витамин А, 30 мг Витамин Ц, 5 мг Витамин Б12, 30 мг Ниацинамид, 10 мг Витамин Б6 (пиридоксин), 30 мг Холин, 40 мг Силициум, 10 мг Цинк, 2 мг Бакар, 50 мцг Јод, 100 мг Колаген, 100 мг Л-Метионин, 77 мг Л-Цистеин, 90 мг Коњско опавче, 40 мг Екстракт од лист од коприва Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Detox Patch (12 лепенки)

Цена: 2,578 ден
Фластер перничиња Чисти и од надвор и од внатре! Detox Patch ни овозможува со помош на западната технологија да ги обезбеди благодетите на старата источна мудрост. Дозирање: По едно перниче на секоја нога (на табанот) пред спиење Дозирања во пакување: 8 Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Arginine Plus (100 таблети)

Цена: 2,115 ден
Додаток во исхраната Иако нашиот организам го синтетизира аргининот, постојат состојби при кои неговотo производство се редуцира. ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА.. Една таблета Arginine Plus обезбедува количина на Л-аргинин како во 4.5 килограми ореви! Дозирање: 3-6 таблети дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 500 мг Л-Аргинин, 600 мцг Манган, 50 мг Алфа-кетоглутарна киселина, најмалку Производител: Calivita International
Додади во кошничка

L-Lysine Plus (60 капсули)

Цена: 1,391 ден
Додаток во исхраната Лизинот е есенцијална аминокиселина, важен градбен елемент на белковините. Името есенцијален всушност значи дека е во прашање материја која што организмот не е способен самостојно да го произведе туку мора да го внесе од надворешен извор. Основата на препаратот L-Lysine PLUS е лизин кој е дополнет со витамин Ц. Дозирање: 1 капсула дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 60 СОСТАВ 500 мг Л-Лизин, 60 мг Витамин Ц Производител: Calivita International
Додади во кошничка

URX (60 таблети)

Цена: 2,301 ден
Додаток во исхраната URXе препарат со извонреден квалитет, кој е развиен со цел да се искористат состојките познати од народната медицина, и тоа брусница, Д-маноза, лист од корива, лист од бреза како и екстракт од поточарка. Дозирање: 2-4 таблети дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 10 СОСТАВ 150 мг Д-Маноза, 100 мг Екстракт од брусница, 100 мг Мечкино грозје, 20 мг Витамин Ц, 17 мг Екстракт од лист од поточарка, 100 мг Екстракт од лист од коприва, 30 мг Екстракт од бучу Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Cholestone (90 таблети)

Цена: 1,560 ден
Додаток во исхраната Поради несоодветен начин на исхрана или генетска предиспозција голем процент од населението живее со зголемено ниво на холестерол во крвта. Тоа не е само прост феномен, туку за време на подолг период може да предизвика сериозни здравствени проблеми. Дали и Вие се соочувате со истиот проблем? Дозирање: 3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 200 мг Ленено масло, 200 мг Јаболков пектин, 100 мг Лук, 60 мг Витамин Ц, 10 мг Витамин Е, 50 мцг Хром, 100 мг Лецитин ВНИМАНИЕ! Не се препорачува употреба при абдоминална болка, илеус, отежнато голтање, кај хормон зависни тумори, бремени жени и доилки. Лицата кои користат лекови треба да се консултираат со својот лекар пред употреба на производот. Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Joint Protex (90 таблети)

Цена: 2,820 ден
Додаток во исхраната со глукозамин, хондроитин, МСМ Здравјето на нашите зглобови е од голема важност за квалитетот на нашиот секојдневен живот. Најчести причини кои доведуваат до појава на коскено-зглобни дефорамции се: дебелината, неправилната исхрана, долгото седење или претераното напрегање (професионално спортување, тешка физичка работа) и стрес. Дозирање: 3 таблети на ден или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 250 мг Гликозамин хидрохлорид, 200 мг Хондроитин сулфат, 150 мг Метил-сулфонил-метан (МСМ), 150 мг Гликозаминогликан, 50 мг Хијалуронска киселина (комплекс), 50 мг Цетил-милистореат (ЦМТ), 50 мг Екстракт од темјан, 40 мг Медуника, 10 мг Куркума, 5 мг Цинк, 1 мг Манган ВНИМАНИЕ! Не се препорачува на лица алергични на школки! Дијабетичари и оние со повисок холестерол треба да се консултираат со нивните лекари. Во случај на алергија од аспирин исто така потребен е совет од лекар. Не е препорачлива употреба за време на бремености и доење! Производител: Calivita International
Додади во кошничка

Joint Protex Forte (90 таблети)

Цена: 3,315 ден
Додаток во исхраната На здравјето на нашите зглобови влијаат многубројни фактори. Со стареење првенствено се трошат зглобовите, што е разбирливо, затоа што се трошат прво оние делови кои најмногу се користат и постојано работат, на пр. треба да ја носат севкупната телесна тежина (колкови, колена). Тој процес на постепено трошење може да се забрза заради недостаток на редовна физичка активност и зголемување на телесната тежина. Посебно внимание треба да се посвети на зглобовите доколку некој професионално се занимава со спорт или работи тешка физичка работа, како и наследните фактори (првенствено кај женските индивидуи). Дозирање: 1 таблета дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 90 СОСТАВ 500 мг Гликозамин хидрохлорид, 270 мг Хондроитин сулфат, 150 мг Метил-сулфонил-метан (МСМ), 50 мг Хијалуронска киселина (комплекс), 50 мг Екстракт од темјан, 40 мг Медуника, 10 мг Куркума, 5 мг Цинк, 1 мг Манган ВНИМАНИЕ! Не се препорачува на лица алергични на школки! Дијабетичари и оние со повисок холестерол треба да се консултираат со нивните лекари. Во случај на алергија од аспирин исто така потребен е совет од лекар. Не е препорачлива употреба за време на бремености и доење! Производител: Calivita International
Додади во кошничка