Се прикажуваат сите 5 резултати

Shake One vanilla (10×30 gr.)

1,765 ден
Додаток во исхраната Овој производ е вкусен протеински шејк. Изберете богата чоколада или прекрасен вкус на ванила и едноставно измешајте го овој моќен протеински прашок - збогатен со витамини, минерали, влакна и комбинација на други супстанции - со млеко или обична вода за да добиете вкусен пијалок. Дозирање: 1 кесичка на ден како замена или дополна на оброк, доручек и/или вечера, измешани во 300 мл. вода или безмасно млеко. ВНИМАНИЕ! Не се препорачува за деца и бремени жени. Содржи кофеин 3 мг во дозирање. Производител: Calivita International

Shake One vanilla (500 gr.)

1,943 ден
Додаток во исхраната Овој производ е вкусен протеински шејк. Изберете богата чоколада или прекрасен вкус на ванила и едноставно измешајте го овој моќен протеински прашок - збогатен со витамини, минерали, влакна и комбинација на други супстанции - со млеко или обична вода за да добиете вкусен пијалок. Дозирање: 1-2 дози на ден како замена или дополна на оброк, доручек и/или вечера, измешани во 300 мл. вода или безмасно млеко. ВНИМАНИЕ! Не се препорачува за деца и бремени жени. Содржи кофеин 3 мг во дозирање. Производител: Calivita International

Trimex (473 ml.)

3,324 ден
Додаток во исхраната TrimeX е течен производ кој се состои од аминокиселински комплекс, патентирана антиоксидантна мешавина и хром. Овој производ е наменет за оние кои сакаат да држат соодветна диета и активен животен стил! Дозирање: 1 супена лажица со чаша вода, 3 часа по последниот оброк пред спиење или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 32 СОСТАВ 3000 мг Протеин, 500 мг Екстракт од Garcinia Cambogia, 6.2 мг Екстракт од лист на зелен чај, 120 мцг Хром, 2.5 мг Манган, 0.47 мг Екстракт од семки на грејпфрут ВНИМАНИЕ! Не се препорачува за деца, бремени жени или мајки во периодот на лактација, лица осетливи на кофеин или лица кои страдаат од кардиоваскуларни заболувања или проблеми со црниот дроб! Производот не може да замени соодветна диета, физичка активност и неопходна промена на животниот стил. Чувајте подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната доза. Доколку страдате од фенилкетонурија консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба! Производител: Calivita International

Slim Formula (90 таблети)

2,319 ден
Додаток во исхраната Имате проблем со прекумерна телесна тежина? Slim Formula е комплексен производ кој во својот состав содржи: Garcinia cambogia, зелен чај, ѓумбир, Л-карнитин, ѓумбир, хром, лецитин. Дозирање: 3×1 таблета дневно или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 30 СОСТАВ 50 мг Зелен чај, 100 мг Нопал кактус, 40 мг Л-Карнитин, 40 мг Семе од анасон, 25 мг Куркума, 50 мг Ѓумбир, 50 мцг Хром, 25 мг Лецитин, 100 мг Цитрин ВНИМАНИЕ! Не се препорачува за деца, бремени жени или мајки во периодот на лактација, лица осетливи на кофеин или лица кои страдаат од кардиоваскуларни заболувања! Производот не може да замени соодветна диета, физичка активност и неопходна промена на животниот стил. Производител: Calivita International

Chromium Max (100 капсули)

1,296 ден
Регулатор на апетитот Хромот е есенцијален микроелемент, што значи дека човечкото тело не е во состојба да го произведе, туку треба да се внесува од надворешни извори. Сите форми на хром не се апсорбираат соодветно. Во телото најдобро се апсорбира и искористува органската форма хром-пиколинат. ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА... Едан таблета Chromium Max 500 обезбедува количина на хром како во5 порции (420гр) брокула! Дозирање: 1 капсула на ден пред оброк или по препорака на лекар Дозирања во пакување: 100 СОСТАВ 60 мцг Хром ВНИМАНИЕ! Не се препорачува на бремени жени и мајки во периодот на лактација! Производот не може да замени соодветна диета за намалување на вишокот килограми, физичка активност или било каква неопходна промена на животниот стил. Производител: Calivita International