Прикажувам 1–16 од 36 резултати

Тоалетен стол за кревање со тркала (хидраулика)

Цена: 39,150 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Хромирана рамка од челик
 • Задно тркало со заклучување на педалата
 • Фиксен потпирач за рака
 • Фиксиран потпирач за нозе
 • Прилагодлива хидраулична висина на седиштето
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 81 см Вкупна ширина: 59 см Ширина на седиште: 48 см Дијаметар на задно тркало: 12.5 см Дијаметар на предно тркало: 7.5 см Висина на седиште: 40.5-56 см Вкупна висина: 83-98.5 см Висина на потпирач за грб: 34 см Масимално оптоварување: 100 кг Нето тежина: 27.6 кг Бруто тежина: 29.6 кг
Додади во кошничка

Тоалетен стол за кревање со тркала

Цена: 25,180 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Хромирана рамка од челик
 • Задно тркало со заклучување на педалата
 • Фиксен потпирач за рака
 • Фиксиран потпирач за нозе
 • Прилагодлива висина на седиштето
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна должина: 60 см Вкупна ширина: 46 см Ширина на седиште: 48 см Дијаметар на задно тркало: 12.5 см Дијаметар на предно тркало: 7.5 см Висина на седиште: 45-67 см Вкупна висина: 87-107 см Висина на потпирач за грб: 32 см Масимално оптоварување: 100 кг Нето тежина: 23.2 кг Бруто тежина: 25.2 кг
Додади во кошничка

Рачка за када Obafix Herdegen

Цена: 3,420 ден
Материјал: пластика Боја: Бела Максимална тежина за употреба: 100КГ За лица со попреченост Висина: 38см
Додади во кошничка

Помошна рачка

Цена: 850 ден
Должина: 71см
Додади во кошничка

Тоалетно помагало за транспорт

Цена: 25,180 ден
Рамка: челик Перниче на седиштето: отстранливо со навлака која се пере Задни тркала: 7.62см Предни тркала: 12.7см Сопирачки: сопирачки има на предните и задните тркала Платформа за потпирање на нозе
Додади во кошничка

Тоалетно помагало за транспорт (хидраулично)

Цена: 39,150 ден
Тоалетен стол за кревање со тркала (хидрауличен) кој е  погоден за внатрешна употреба, со транспортна брзина од  ≤3km/h. Рамка: челик Материјал на седиште: ABS Перниче на седиштето: отстранливо со навлака која се пере Задни тркала: 7.62см Предни тркала: 12.7см Сопирачки: сопирачки има на предните и задните тркала Со хидрауличен систем за кревање
Додади во кошничка

Столче за бањање

Цена: 5,920 ден
 • Погоден за употреба под туш
 • Алатки лесни за склопување и расклопување
 • Произведено од пластика и алуминиум
 • Можност за отстранување на потпирачот за грб и потпирачите за раце според желбата на корисникот
 • Дополнителни перничиња за седиштето и потпирачот за грб за подобра удобност
 • Седиште со капак
 • Лесно телескопска прилагодлива висина на седиштето
 • Анти-лизгачки гумени врвови на нозете
 • РАМКА: алуминиум полипропилен АЛУМИНИУМ
 • ВИСИНА: со прилагодување на 6 нивоа
 • БОЈА: сива
 • МАТЕРИЈАЛ НА СЕДИШТА: PE и PVC материјал
Димензии
 • Ширина на седиштето: 46cm
 • Висина на седиштето: 43cm
 • Вкупна ширина: 54cm
 • Висина на ногарки: 42-54,7cm
 • Висина на потпирачот за грб: 36cm
 • Максимален капацитет на користење: 120Kg
Додади во кошничка

Столче за бањање со потпирач “Prime”

Цена: 3,590 ден
• Пластика со врвен квалитет со дренажни отвори • Елоксирани алуминиумски ногарки • Функција против лизгање на седиштето • Систем за заклучување лесен за користење • Лесно склопување • Висинско прилагодување на седиштето • Погоден е и за нерамни подни површини • Нелизгачки гумени врвови • Погоден за миење садови
Додади во кошничка

Столче за бањање “Prime”

Цена: 2,070 ден
• Пластика со врвен квалитет со дренажни отвори • Елоксирани алуминиумски ногарки • Функција против лизгање на седиштето • Систем за заклучување лесен за користење • Лесно склопување • Висинско прилагодување на седиштето • Погоден е и за нерамни подни површини • Нелизгачки гумени врвови • Погоден за миење садови
Додади во кошничка

Држач за wc

Цена: 1,200 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Корисно помагало за во бања
 • Се користи за придржување, со цел поголема безбедност во бањата при капење и како помош при станување и седнување
 • Се поставува едноставно, каде што е потребно во бањата
Одберете Опција

Тоалетно столче

Цена: 4,190 ден
Столица која може да се користи како независна WC школка со поставување на пластичен сад, а без пластичниот сад може да се постави и над постојна WC школка во тоалетот. Рамката е алуминиумска со можност за подесување на висината на ногарките, а седиштето, капакот и садот се пластични.  Производот може да се користи како помагало за капење во бањата. СПЕЦИФИКАЦИИ
 • Ширина: 54 см
 • Ширина на седиште: 45 см
 • Висина на седиште: 45-55 см
 • Тежина до: 100 кг
Додади во кошничка

Столче за бањање со држач за када

Цена: 3,950 ден
СПЕЦИФИКАЦИИ
 • Должина: 30 см
 • Ширина на седиште: 37 см
 • Вкупна висина: 41 см
 • Тежина: 120 кг
Додади во кошничка

Столче за бањање (ротирачко седиште и прилагодлив држач за када)

Цена: 8,290 ден
/
Додади во кошничка

Ѕидно столче за бањање

Цена: 2,900 ден
Стол за бањање за на ѕид идеален за заштеда на простор. Столчето е на преклопување со основа за монтирање на ѕид. Со прилагодлива висина. Димензии на седиштето (ДxВ): 58X39X25см Тежина: 4кг
Додади во кошничка

Надградба за WC

Цена: 1,750 ден
 • Подигнато тоалетно седиште со систем за заклучување (15cm)
 • Максимална корисничка тежина 250 kg
Додади во кошничка

Базен за одмивање на глава

Цена: 1,300 ден
 • Со одвод и цевка
 • Пакетот вклучува воздушна пумпа
Додади во кошничка

Тоалетните помагала се од суштинско значење за олеснување на секојдневниот живот на луѓето со мобилност проблеми. Нашата понуда вклучува широк спектар на производи за удобно и безбедно користење на тоалетот. Тоалетното столче овозможува комфорно седење, додека столчето за бањање придава стабилност и безбедност. Држачот за WC ги подобрува условите за седење и стоење, додека медицинските гуски и лопатки се незамениви при апликација на одредени процедури. Изборот на соодветни тоалетни помагала ќе ви помогне да ги надминете предизвиците и да се чувствувате посигурно и независно. Нашиот тим е тука да ви помогне да изберете најпридружливите помагала според вашите потреби.