Се прикажуваат сите 10 резултати

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Електромоторна инвалидска количка со алуминиумска рамка која се преклопува која е лесна за движење и транспорт. Количката има контролер со џојстик со кој е лесно да се оди напред, да се сврти назад, да се сврти лево и десно и да се сврти 360°, со петстепен менувач. Контролорот може да се намести на левата или десната страна. Материјалот на седиштата и потпирачот за грб е изработен од воздушно пропустлив најлон кој е цврст и мек. Количката доаѓа со фиксирани потпирачи за раце и потпирачи за нозе кој може да се поместуваат. На количката има и појас за безбедно возење. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS112LAF1 Вкупна должина: 100 см Вкупна ширина: 63 см Вкупна висина: 93 см Ширина на седиште: 46 см Длабочина на седиште: 44 см Висина на седиште: 48 см Висина на потпирач за рака: 21см Висина на потпирач за грб: 43 см Дијаметар на предни тркала: 20 см Дијаметар на задни тркала: 31см Максимална тежина на корисникот: 100 кг Капацитет на батеријата: 15Ahx1=15Ah Далечина од полнење: 17 км Моќност на моторот: 200 Wx2 Брзина на час: 1-6 км/ч
Повеќе

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Моќна педијатриска инвалидска количка со алуминиумска рамка, прилагодливи потпирачи за рака, прилагодлива ширина на седиштето, со литиумска батерија и погонско тркало од гумена пена. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS121LF1 Капацитет на батеријата: 23АН Моќност на моторот: 200W x 2 Должина: 95см Ширина на количката: 56см Ширина на седиште: 38 см Висина на количката: 96см Висина на потпирачот за грб: 40см Дијаметар на задните тркала: 32см Дијаметар на предните тркала: 20см Далечина од полнење: 20км Брзина на час: 1~7км/ч Максимална тежина на корисник: 75кг
Повеќе

Електромоторна инвалидска количка “TITAN”

Цена: 133,469 ден
Титан е исклучително удобна инвалидска количка со многу различни прилагодувања кои овозможуваат апсолутна независност на движењетo.
 • Десен или лев прилагодлив контролер со систем за осветлување
 • Појас за безбедност
 • Прилагодлива поддршка за глава
 • Заштитник од кал
 • Прилагодлив потпирач за грб
 • РАМКА: Алуминиум - преклопен (откако ќе се извади батеријата)
 • БОЈА: Сребрена
 • СЕДИШТЕ: отстранливо перниче
 • ПОТПИРАЧИ ЗА РАЦЕ: се откачуваат - се прилагодуваат во висина
 • Потпирачи за стопала: Се откачуваат, со прилагодлива должина со сигурносен појас
 • ЗАДНИ ТРКАЛА: 13,5'' Цврсти
 • ПРЕДНИ ТРКАЛА: 9" x 2" Цврсти (230x50mm)
 • БРЗИНА: 8-10 км/ч
 • АВТОНОМИЈА: 30-36Км
 • МАКСИМАЛНО НАВАЛУВАЊЕ: 10°
 • МОТОР: 320 W x 24 V x 2 парчиња
 • БАТЕРИЈА: 40Ah x 12V x 2 парчиња
 • ПОЛНАЧ: 24V x 5AMP
 • КОЧНИЦИ: Електромагнетни
 
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Количката со можност за вертикализација му овозможува на корисникот активно учество во општествениот живот, спортување и вообичаените домашни работи. Моќниот електричен погон, лесната контрола и прилагодливите елементи го прават овој модел една од најудобните и најфункционалните колички. Исклучете ги електромоторите - и добивате едноставна инвалидска количка, која можете да ја движите со помош на придружници. СПЕЦИФИКАЦИИ Опсег по полнење (± 5%): 25 км Брзина (± 5%): 0-6 км/ч Капацитет на батеријата (± 5%): 40 Ах Носивост (± 5%): 110 кг Работна должина (± 5%): 1110 мм Работна ширина (± 5%): 630 мм Работна висина (± 5%): 950 мм Ширина на седиштето (± 5%): 450 мм Длабочина на седиштата (± 5%): 450 мм Висина на грбот (± 5%): 500 мм Дијаметар на предното тркало (± 5%): 200 мм Дијаметар на задното тркало (± 5%): 330 мм  
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер

Цена: 93,000 ден
Електромоторна инвалидска количка - Скутер со удобно и ротирачко седиште, потпирач за раце и светилка за возење. КАРАКТЕРИСТИКИ Максимален опсег: 30 км Брзина: 1-10 км на час Растојание на застанување: 2 м Ограничување на тежината: 120 кг Ширина: 650 мм Должина: 1400 мм Висина: 1560 мм Тежина со батерија: 65 кг Круг на вртење: 150 см Мотор: 500 W Батерии: 12 v 40 ампер/час Расчистување: 60 мм
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер APOLLO

Цена: 93,000 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ Наслон: Подвижен со регулатор Попирачи за раце: Подвижни со регулатор СПЕЦИФИКАЦИИ Мотор: 270W x 24V x 2 Нагорнина: 6 степени Автономија: 15км Брзина : 8 Km/h Батерија: AGM 24V, 12Ah Максимална тежина на корисник: 136 кг Димензии: 1030х490х880мм
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер

Цена: 151,250 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ Прилагодлива висина на седиштето Суспензии напред и назад Странични ретровизори Светла(задни и предни)

СПЕЦИФИКАЦИИ
Мотор: 350W x 24V x 2
Нагорнина: 9 степени

Брзина : 7-8 Km/h
Батерија: 36Ah x 12V x 2
Максимална тежина на корисник: 136 кг
Димензии: 1,250x600x1,120 mm				
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 169,000 ден
Максимална тежина на корисникот 120 кг РАМКА: Челик - на преклопување БОЈА: црна СТИЛ НА СЕДИШТЕ: Кола ПОТПИРАЧ ЗА РАЦЕ: На преклопување ПОТПИРАЧ ЗА НОЗЕ: Се одвојува со прилагодлива должина ЗАДНИ ТРКАЛА: 30см ПРЕДНИ ТРКАЛА: 20cm БРЗИНА: 6-10км/ч АЈТОНОМИЈА: 20-25 км МОТОР: 200W x 24 V x 2 / 1 годишна гаранција БАТЕРИЈА: 36Ah x 12V x 2 Парчиња / 6-месечна гаранција ПОЛНАЧ: 24V x 4AMP / 1-година гаранција КОЧНИЦИ: Магнетни
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Ηermes е електрична инвалидска количка со удобно седиште, на преклопување, со прилагодлив потпирач за нозе, со контролор за десна или лева рака и навалувачки потпирач за грб за лесен транспорт и складирање. Максимална тежина на корисникот 120 кг РАМКА: Челик - на преклопување БОЈА: Темно сива СЕДИШТЕ: Ткаенина со армирана перница ПОТПИРАЧ ЗА РАЦЕ: На преклопување ПОТПИРАЧ ЗА НОЗЕ: Се одвојува со прилагодлива должина ЗАДНИ ТРКАЛА: 31.70см Цврсти ПРЕДНИ ТРКАЛА: 200x50мм БРЗИНА: 7км/ч АЈТОНОМИЈА: 15 км МОТОР: 250W x 24 V x 2 / 1 годишна гаранција БАТЕРИЈА: 20Ah x 12V x 2 Парчиња / 6-месечна гаранција ПОЛНАЧ: 24V x 3AMP / 1-година гаранција КОЧНИЦИ: Магнетни
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер

Цена: 93,000 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ Наслон: Подвижен со регулатор Попирачи за раце: Подвижни со регулатор Промена на бои - сина,црвена и сина СПЕЦИФИКАЦИИ Мотор: 200W Нагорнина: 6 степени Брзина : 6-7 Km/h Батерија: 2 х 14 Аh Максимална тежина на корисник: 113 кг Димензии: 1120 x 560 x 840 мм
Додади во кошничка