Прикажувам 1–16 од 33 резултати

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Електромоторна инвалидска количка со алуминиумска рамка која се преклопува која е лесна за движење и транспорт. Количката има контролер со џојстик со кој е лесно да се оди напред, да се сврти назад, да се сврти лево и десно и да се сврти 360°, со петстепен менувач. Контролорот може да се намести на левата или десната страна. Материјалот на седиштата и потпирачот за грб е изработен од воздушно пропустлив најлон кој е цврст и мек. Количката доаѓа со фиксирани потпирачи за раце и потпирачи за нозе кој може да се поместуваат. На количката има и појас за безбедно возење. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS112LAF1 Вкупна должина: 100 см Вкупна ширина: 63 см Вкупна висина: 93 см Ширина на седиште: 46 см Длабочина на седиште: 44 см Висина на седиште: 48 см Висина на потпирач за рака: 21см Висина на потпирач за грб: 43 см Дијаметар на предни тркала: 20 см Дијаметар на задни тркала: 31см Максимална тежина на корисникот: 100 кг Капацитет на батеријата: 15Ahx1=15Ah Далечина од полнење: 17 км Моќност на моторот: 200 Wx2 Брзина на час: 1-6 км/ч
Повеќе

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Моќна педијатриска инвалидска количка со алуминиумска рамка, прилагодливи потпирачи за рака, прилагодлива ширина на седиштето, со литиумска батерија и погонско тркало од гумена пена. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS121LF1 Капацитет на батеријата: 23АН Моќност на моторот: 200W x 2 Должина: 95см Ширина на количката: 56см Ширина на седиште: 38 см Висина на количката: 96см Висина на потпирачот за грб: 40см Дијаметар на задните тркала: 32см Дијаметар на предните тркала: 20см Далечина од полнење: 20км Брзина на час: 1~7км/ч Максимална тежина на корисник: 75кг
Повеќе

Електромоторна инвалидска количка “TITAN”

Цена: 133,469 ден
Титан е исклучително удобна инвалидска количка со многу различни прилагодувања кои овозможуваат апсолутна независност на движењетo.
 • Десен или лев прилагодлив контролер со систем за осветлување
 • Појас за безбедност
 • Прилагодлива поддршка за глава
 • Заштитник од кал
 • Прилагодлив потпирач за грб
 • РАМКА: Алуминиум - преклопен (откако ќе се извади батеријата)
 • БОЈА: Сребрена
 • СЕДИШТЕ: отстранливо перниче
 • ПОТПИРАЧИ ЗА РАЦЕ: се откачуваат - се прилагодуваат во висина
 • Потпирачи за стопала: Се откачуваат, со прилагодлива должина со сигурносен појас
 • ЗАДНИ ТРКАЛА: 13,5'' Цврсти
 • ПРЕДНИ ТРКАЛА: 9" x 2" Цврсти (230x50mm)
 • БРЗИНА: 8-10 км/ч
 • АВТОНОМИЈА: 30-36Км
 • МАКСИМАЛНО НАВАЛУВАЊЕ: 10°
 • МОТОР: 320 W x 24 V x 2 парчиња
 • БАТЕРИЈА: 40Ah x 12V x 2 парчиња
 • ПОЛНАЧ: 24V x 5AMP
 • КОЧНИЦИ: Електромагнетни
 
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Количката со можност за вертикализација му овозможува на корисникот активно учество во општествениот живот, спортување и вообичаените домашни работи. Моќниот електричен погон, лесната контрола и прилагодливите елементи го прават овој модел една од најудобните и најфункционалните колички. Исклучете ги електромоторите - и добивате едноставна инвалидска количка, која можете да ја движите со помош на придружници. СПЕЦИФИКАЦИИ Опсег по полнење (± 5%): 25 км Брзина (± 5%): 0-6 км/ч Капацитет на батеријата (± 5%): 40 Ах Носивост (± 5%): 110 кг Работна должина (± 5%): 1110 мм Работна ширина (± 5%): 630 мм Работна висина (± 5%): 950 мм Ширина на седиштето (± 5%): 450 мм Длабочина на седиштата (± 5%): 450 мм Висина на грбот (± 5%): 500 мм Дијаметар на предното тркало (± 5%): 200 мм Дијаметар на задното тркало (± 5%): 330 мм  
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер

Цена: 93,000 ден
Електромоторна инвалидска количка - Скутер со удобно и ротирачко седиште, потпирач за раце и светилка за возење. КАРАКТЕРИСТИКИ Максимален опсег: 30 км Брзина: 1-10 км на час Растојание на застанување: 2 м Ограничување на тежината: 120 кг Ширина: 650 мм Должина: 1400 мм Висина: 1560 мм Тежина со батерија: 65 кг Круг на вртење: 150 см Мотор: 500 W Батерии: 12 v 40 ампер/час Расчистување: 60 мм
Додади во кошничка

Активна инвалидска количка (36см)

Цена: 69,855 ден
СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна ширина: 65 см Ширина на седиште: 36 см Висина на задни тркала: 60 см Висина на предни тркала: 10 см Висина на седиште од тло: 52 см Висина: 86 см Максимална тежина на корисник: 100 кг Димензии: 76 х 62 х 50 см Тежина на количката: 10.8 кг
Додади во кошничка

Инвалидска собна количка(мали тркала) 47см

Цена: 9,930 ден
РАМКА: Челик – на преклопување БОЈА: Сребрена СЕДИШТЕ: Ткаенина со постава ДРЖАЧИ ЗА РАЦЕ: на преклопување ПОТПИРАЧИ ЗА СТАПАЛА: се одвојуваат и се прилагодуваат ЗАДНИ ТРКАЛА: 30.48 см ПРЕДНИ ТРКАЛА: 20 х 5 см
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер APOLLO

Цена: 93,000 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ Наслон: Подвижен со регулатор Попирачи за раце: Подвижни со регулатор СПЕЦИФИКАЦИИ Мотор: 270W x 24V x 2 Нагорнина: 6 степени Автономија: 15км Брзина : 8 Km/h Батерија: AGM 24V, 12Ah Максимална тежина на корисник: 136 кг Димензии: 1030х490х880мм
Додади во кошничка

Инвалидска собна количка(56см)

Цена: 19,200 ден
Склопување: Да Потпирачи за раце: Подвижни Папучи: Подвижни, склопливи и лесно отстранливи Максимална тежина на корисник: 182кг
Додади во кошничка

Универзална инвалидска количка со подвижен наслон и папучи кои се подесуваат (46см)

Цена: 41,500 ден
• 90º до 180º лежечки потпирач за грб • Прилагодлив потпирач за глава • Засилени тркала • Папучи: подвижни, прилагодливи и лесно склопливи • Максимална тежина на корисник:150кг
Додади во кошничка

Транспортна инвалидска количка

Цена: 18,220 ден
Склоплива транспортна инвалидска количка
Додади во кошничка

Транспортна инвалидска количка

Цена: 18,220 ден
Склоплива транспортна инвалидска количка
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка – Скутер

Цена: 151,250 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ Прилагодлива висина на седиштето Суспензии напред и назад Странични ретровизори Светла(задни и предни)

СПЕЦИФИКАЦИИ
Мотор: 350W x 24V x 2
Нагорнина: 9 степени

Брзина : 7-8 Km/h
Батерија: 36Ah x 12V x 2
Максимална тежина на корисник: 136 кг
Димензии: 1,250x600x1,120 mm				
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 169,000 ден
Максимална тежина на корисникот 120 кг РАМКА: Челик - на преклопување БОЈА: црна СТИЛ НА СЕДИШТЕ: Кола ПОТПИРАЧ ЗА РАЦЕ: На преклопување ПОТПИРАЧ ЗА НОЗЕ: Се одвојува со прилагодлива должина ЗАДНИ ТРКАЛА: 30см ПРЕДНИ ТРКАЛА: 20cm БРЗИНА: 6-10км/ч АЈТОНОМИЈА: 20-25 км МОТОР: 200W x 24 V x 2 / 1 годишна гаранција БАТЕРИЈА: 36Ah x 12V x 2 Парчиња / 6-месечна гаранција ПОЛНАЧ: 24V x 4AMP / 1-година гаранција КОЧНИЦИ: Магнетни
Додади во кошничка

Електромоторна инвалидска количка “Voyager”

Цена: 121,469 ден
Максимална тежина на корисникот 120 кг РАМКА: Алуминиум БОЈА: Сребрена СЕДИШТЕ: Ткаенина со армирана перница ПОТПИРАЧ ЗА РАЦЕ: На преклопување БРЗИНА: 7Km/h АЈТОНОМИЈА: 15-20Км МОТОР: 200W x 24 V x 2 / 1 годишна гаранција БАТЕРИЈА: 20Ah x 12V x 2 Парчиња / 6-месечна гаранција ПОЛНАЧ: 24V x 3AMP / 1-година гаранција КОЧНИЦИ: Магнетни
Додади во кошничка

Стандардна лесна инвалидска количка (Aluminium)

Цена: 30,119 ден
КАРАКТЕРИСТИКИ Конструкција: Алуминиумскa рамка Склопување: Да Потпирачи за раце: Подвижни Папучи: Подвижни, склопливи и лесно отстранливи СПЕЦИФИКАЦИИ Вкупна ширина: 66 см Ширина на седиште: 45 см Висина на седиште од тло: 49 см Висина: 92 см Максимална тежина на корисник: 120 кг Тежина на количката: 16.5 кг
Додади во кошничка

Инвалидските колички се незамениви помагала за оние кои имаат ограничена подвижност. Во нашата понуда имаме различни видови инвалидски колички што одговараат на различни потреби. Електромоторните колички ги овозможуваат корисниците да се движат без многу напор, додека инвалидските колички со адаптација за WC обезбедуваат дополнителна функционалност. Тоалетните инвалидски колички се дизајнирани за удобност и безбедност при користење на тоалет. Независно од потребите, нашите инвалидски колички ќе ви помогнат да живеете живот со посебна подвижност и достоинство. Изберете ја најподходната опција за вас и вашите потреби од нашата богата понуда.