Прикажувам 1–16 од 154 резултати

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Електромоторна инвалидска количка со алуминиумска рамка која се преклопува која е лесна за движење и транспорт. Количката има контролер со џојстик со кој е лесно да се оди напред, да се сврти назад, да се сврти лево и десно и да се сврти 360°, со петстепен менувач. Контролорот може да се намести на левата или десната страна. Материјалот на седиштата и потпирачот за грб е изработен од воздушно пропустлив најлон кој е цврст и мек. Количката доаѓа со фиксирани потпирачи за раце и потпирачи за нозе кој може да се поместуваат. На количката има и појас за безбедно возење. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS112LAF1 Вкупна должина: 100 см Вкупна ширина: 63 см Вкупна висина: 93 см Ширина на седиште: 46 см Длабочина на седиште: 44 см Висина на седиште: 48 см Висина на потпирач за рака: 21см Висина на потпирач за грб: 43 см Дијаметар на предни тркала: 20 см Дијаметар на задни тркала: 31см Максимална тежина на корисникот: 100 кг Капацитет на батеријата: 15Ahx1=15Ah Далечина од полнење: 17 км Моќност на моторот: 200 Wx2 Брзина на час: 1-6 км/ч
Повеќе

Електромоторна инвалидска количка

Цена: 121,469 ден
Моќна педијатриска инвалидска количка со алуминиумска рамка, прилагодливи потпирачи за рака, прилагодлива ширина на седиштето, со литиумска батерија и погонско тркало од гумена пена. СПЕЦИФИКАЦИИ НА FS121LF1 Капацитет на батеријата: 23АН Моќност на моторот: 200W x 2 Должина: 95см Ширина на количката: 56см Ширина на седиште: 38 см Висина на количката: 96см Висина на потпирачот за грб: 40см Дијаметар на задните тркала: 32см Дијаметар на предните тркала: 20см Далечина од полнење: 20км Брзина на час: 1~7км/ч Максимална тежина на корисник: 75кг
Повеќе

Бастум (до 100см)

Цена: 850 ден
Карактеристики • Погоден за поединци на кои не им е потребна целосна помош обезбедена од одалка или ролатор • Нуди стабилност и поддршка додека овозможува поголема независност и мобилност • Им помага на корисниците да станат и обезбедува поддршка за носење тежина на едната или двете нозе • Дизајниран да обезбедува поддршка за рамнотежа и координација, нудејќи помош и стабилност при одење • Една јасна придобивка од користењето е неговата помош при качување и спуштање по скали, обезбедувајќи стабилност и самодоверба за време на овие активности • Друга предност на стапот за одење е неговата корисност за помагање на поединците при влегување и излегување од возила СПЕЦИФИКАЦИИ НА ПРОИЗВОДОТ Вкупна висина: 76-96 cm Материјал: Алуминиум Вкупна тежина: 0,4кг Безбедно работно оптоварување: 120кг
Додади во кошничка

Болнички параван (бел)

Цена: 14,000 ден
3 панели Димензии (ШxВ): 61x181cm / Панел Рамка: нерѓосувачки челик
Додади во кошничка

Перница за седење V

Цена: 1,500 ден
Мемориска пена Со засек за олеснување на притисокот на кокцигеумот Кадифена навлака со патент Димензии (ДxШxВ): 39 x 45 x 7,5см
Додади во кошничка

Рачка за када Obafix Herdegen

Цена: 3,420 ден
Материјал: пластика Боја: Бела Максимална тежина за употреба: 100КГ За лица со попреченост Висина: 38см
Додади во кошничка

Помошна рачка

Цена: 850 ден
Должина: 71см
Додади во кошничка

Тоалетно помагало за транспорт

Цена: 25,180 ден
Рамка: челик Перниче на седиштето: отстранливо со навлака која се пере Задни тркала: 7.62см Предни тркала: 12.7см Сопирачки: сопирачки има на предните и задните тркала Платформа за потпирање на нозе
Додади во кошничка

Тоалетно помагало за транспорт (хидраулично)

Цена: 39,150 ден
Тоалетен стол за кревање со тркала (хидрауличен) кој е  погоден за внатрешна употреба, со транспортна брзина од  ≤3km/h. Рамка: челик Материјал на седиште: ABS Перниче на седиштето: отстранливо со навлака која се пере Задни тркала: 7.62см Предни тркала: 12.7см Сопирачки: сопирачки има на предните и задните тркала Со хидрауличен систем за кревање
Додади во кошничка

Болнички кревет (полу електричен)

Цена: 39,000 ден
Полу-електричен кревет со пластична панелна табла во темно кафена боја.
 • Вклучени се шини и тркалца
 • Со рачка за душек од страна на нозете.
Димензии (должина и ширина): 224х96 см *со шини Висина од подот: помеѓу 39.5 и 57см Максимална тежина на корисникот: 150кг
Додади во кошничка

Одалка ролатор со 4 тркала

Цена: 9,120 ден
 • Одалка ролатор со 4 тркала изработена со висококвалитетни тркалца од 15.2 cm (со сопирачки на задниот дел) кои имаат добри перформанси за заземјување, добра стабилност и висок коефициент на триење на површината.
 • Држач од PCV, кој е ергономски, удобен на допир и има добри перформанси против лизгање
 • Одалката има и паркинг уред со функција за самозаклучување
 • Перниче за седење: Изработено од висококвалитетно дрво, кожа и морска површина, мека текстура, удобно и издржливо, со метална корпа за складирање.
 • Преклоплива структура, добри безбедносни пeрформанси, мала тежина, издржлива, лесна за употреба, складирање и транспорт.
Вкупна должина: 76см Вкупна ширина: 63.5см Вкупна висина: 84-92.5см Ширина на седиште: 40см Длабочина на седиште: 30см Висина на седиште: 53см Висина на потпирачот за грб: 25см Дијаметар на предно тркало - 20см Дијаметар на задно тркало - 20см Максимален капацитет: 75кг
Додади во кошничка

Одалка ролатор со 4 тркала

Цена: 9,920 ден
Дизајнирана за безбедност и практичност, оваа одалка ролатор има механизми со копчиња кои можат да се ракуваат со прсти, дланки, па дури и од страната на раката. Квалитетна конструкција: Изградена од цврст алуминиум, оваа одалка нуди максимална сила. Винилна контурна рачна рачка и ново дизајнирани задни капачиња за лизгање кои и овозможуваат на одалката непречено да се лизга по повеќето површини. Безбедно и лесно ракување: секоја страна од нашата одалка работи независно за да овозможи лесно движење низ тесните простори и да понуди поголема стабилност.  
Додади во кошничка

Даска за пренос

Цена: 1,790 ден
Табла за префрлање на корисникот од кревет во инвалидска количка и обратно.
 • На преклопување
 • Носивост: до 120 кг
 • Димензии: Д35 x Ш65 x В1 см
Додади во кошничка

Столче за бањање

Цена: 5,920 ден
 • Погоден за употреба под туш
 • Алатки лесни за склопување и расклопување
 • Произведено од пластика и алуминиум
 • Можност за отстранување на потпирачот за грб и потпирачите за раце според желбата на корисникот
 • Дополнителни перничиња за седиштето и потпирачот за грб за подобра удобност
 • Седиште со капак
 • Лесно телескопска прилагодлива висина на седиштето
 • Анти-лизгачки гумени врвови на нозете
 • РАМКА: алуминиум полипропилен АЛУМИНИУМ
 • ВИСИНА: со прилагодување на 6 нивоа
 • БОЈА: сива
 • МАТЕРИЈАЛ НА СЕДИШТА: PE и PVC материјал
Димензии
 • Ширина на седиштето: 46cm
 • Висина на седиштето: 43cm
 • Вкупна ширина: 54cm
 • Висина на ногарки: 42-54,7cm
 • Висина на потпирачот за грб: 36cm
 • Максимален капацитет на користење: 120Kg
Додади во кошничка

Самостоен трапез за болнички кревет

Цена: 8,660 ден
 • Димензии (ДxШxВ): 129 x 43 x 27cm
 • Тежина на производот: 23Kg
 • Висина од подот: 174cm
 • Ширина на основата: 106cm
 • Должина на основата:135cm
 • Максимална тежина на кревање: 136Kg
Додади во кошничка

Штитник за пета/лакт

Цена: 533 ден

Штитник за пета или лакт со полиестерски влакна кој пречува рани на креветот, погоден за ослободување од притисок и триење. Димензии (ДxШxВ): 20 x 14cm

Додади во кошничка