Се прикажуваат сите 16 резултати

Перница за вртење на пациент

Цена: 5,250 ден
Перницата за вртење им олеснува на старателите да менуваат пелени или душеци на пациентот. Исто така, може да им помогне на пациентите да ја променат положбата на креветот, а правилното превртување ќе помогне да се подобри протокот на крв и да се избегне мускулна атрофија и рани. Користењето на оваа перница за вртење на пациентот е многу едноставно. Треба само да ги ставите нозете на пациентот на неа и да го туркате грбот на пациентот додека ја туркате перницата. Може да го поддржи долниот дел од телото на пациентот и да му помогне на медицинскиот персонал. Перница за вртење има жлебови во форма на буквата Ш за да целосна удобност на нозете на пациенот. Перницата е со универзална големина.
Додади во кошничка

Анатомска перница (апнеа)

Цена: 2,290 ден
Анатомски дизајнирана перница која овозможува удобен сон на лица кои спијат со CPAP маска. Дизајнот е прилагоден за да обезбеди удобност при странично или спиење на грб. Од двете страни перницата има вдлабнување за поудобно позиционирање на маската и цревото(на овој начин се спречува виткање на цревото и изместување на маската). • Се прилагодува на температурата и обликот на главата и вратот и се враќа во првобитната димензија за само неколку секунди, обезбедувајќи удобен и релаксирачки сон • Хомогено ја распределува тежината и го намалува притисокот на главата и вратот со опуштање на мускулите. • Ја подобрува циркулацијата на крвта и ги ублажува болките и болките во овие делови од телото Димензија 50 x 32 x 10cm
Додади во кошничка

Сепаратор за колена (Перница)

Цена: 850 ден
Сепаратор за колена (перница) со мемориска пена со кадифена навлака на патент. Димензии: 30 x 35 x 15см Висина: 7,5см
Додади во кошничка

Перница Aloe Vera

Цена: 2,160 ден
Ортопедска перница со хипо алергиска обвивка од алое вера која рамномерно ја дистрибуира тежината и го минимизира притисокот на главата и вратот, ги релаксира мускулите ја подобрува циркулацијата на крвта и ослободува од болките и грчевите. Димензии: 60x40x12cm
Додади во кошничка

Перница за потпирање

Цена: 1,500 ден
Перницата за потпирање помага при задржувањето на природното држење на ‘рбетниот столб. Помага при од болки во вратот и е идеално помагало за сите оние кои поминуваат долго време во седење/патување. Димензии: 37х37см Висина: 7см
Додади во кошничка

Навлака за перница (70×50)

Цена: 690 ден
Водоотпорна навлка за перница. Материјал: ткаенина Димензии: 70см х 50см
Додади во кошничка

Водоотпорна прекривка за душек (200×200)

Цена: 2,250 ден
 • Го штити вашиот душек, го остава здрав и чист
 • Лесна ткаенина
 • Едната страна се состои од дополнителна мека ткаенина, а долната страна е покриенасо водоотпорна состава
 • Лесно се навлекува на аглите на душекот благодарение на специјалните гумени ленти, покривајќи ја површината на душекот
 • Спречува навлгување на течности
 • Димезија: 200х200см
Додади во кошничка

Водоотпорна прекривка за душек (200×100)

Цена: 1,270 ден
 • Го штити вашиот душек, го остава здрав и чист
 • Лесна ткаенина
 • Едната страна се состои од дополнителна мека ткаенина, а долната страна е покриенасо водоотпорна состава
 • Лесно се навлекува на аглите на душекот благодарение на специјалните гумени ленти, покривајќи ја површината на душекот
 • Спречува навлгување на течности
 • Димезија: 200х100см
Додади во кошничка

Анатомска перница (гел)

Цена: 2,290 ден
Анатомска перница од мемори пена и гел . Перницата е изработена од густ слој на висококвалитетна мемори пена, а на површината има гел за ладење. Овој гел го апсорбира вишокот на топлина во делот каде што се поставени вратот и главата. Потоа апсорбираната топлина се распределува низ целата површина на гелот. Воздухот природно циркулира во деловите каде не е потпрена главата што овозможува гелот постојано да се лади.
 • Дава најдобра можна помош за поддршка на вратот и горните пршлени
 • Совршено се вклопува со формата на главата и вратот и во исто време обезбедува добро држење на телото за време на спиењето.
 • Висококвалитетниот материјал од кој е направена перницата во комбинација со нејзината анатомска форма, помага правилно да се дистрибуира извршениот притисок.
 • Додека во исто време има корисен ефект врз добра циркулација на крвта.
 • Нуди идеални услови за убав сон и пријатно будење.
 • Несоодветна или стара перница може да биде одговорна за болка во вратот.
 • Перницата мора да се обновува на секои две години.
  Димензија Должина: 60цм Висина: 10-12цм Ширина: 40цм
Додади во кошничка

Ортопедска перница голема

Цена: 1,870 ден
Перница изработена од 100% мемориска пена. Прилагодена на природната температура и форма на главата и вратот, враќајќи се во првобитната димензија (форма) само за само неколку секунди, обезбедувајќи удобност за време на спиењето.
 • Целосна поддршка на главата и вратот во нивна природна положба
 • Подеднакво распределување на висината и уништувајќи ги притисоците на главата и вратот со опуштање на мускулите
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта и ослободува од болки
 • Овозможува удобност и релаксација при спиење
 • Перницита е опремена со ткаенина што се отстранува и се пере, со патент.
Димензија: 60 x 40 x 9 / 11 см
Додади во кошничка

Ортопедска перница стандард

Цена: 1,430 ден
Перница изработена од 100% мемориска пена. Прилагодена на природната температура и форма на главата и вратот, враќајќи се во првобитната димензија (форма) само за само неколку секунди, обезбедувајќи удобност за време на спиењето.
 • Целосна поддршка на главата и вратот во нивна природна положба
 • Подеднакво распределување на висината и уништувајќи ги притисоците на главата и вратот со опуштање на мускулите
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта и ослободува од болки
 • Овозможува удобност и релаксација при спиење
 • Перницита е опремена со ткаенина што се отстранува и се пере, со патент.
Димензија: 50 x 30 x 7 / 10 см
Додади во кошничка

Кружно (антихемороидно) перниче

Цена: 850 ден
Перничето служи за растеретување и е антихемороидно. Навлаката може да се пере.
Додади во кошничка

Ортопедска перница

Цена: 1,550 ден1,750 ден
Ортопедска перница која одлично се адаптира на вашата анатомска градба. Погодна за луѓе со болки во вратот, дегенеративни промени на ‘рбетот и одлична како превенција од истите.
Одберете Опција

Ортопедска перница

Цена: 1,450 ден
Ортопедска перница која одлично се адаптира на вашата анатомска градба. Погодна за луѓе со болки во вратот, дегенеративни промени на ‘рбетот и одлична како превенција од истите.
Додади во кошничка

Ортопедска перница за потпирање

Цена: 850 ден
Перницата за потпирање помага при задржувањето на природното држење на ‘рбетниот столб. Помага при од болки во половината и е идеално помагало за сите оние кои поминуваат долго време во седење или возење на автомобил.
Додади во кошничка

Ортопедска перница за потпирање

Цена: 530 ден
Перницата за потпирање помага при задржувањето на природното држење на ‘рбетниот столб. Помага при од болки во вратот и е идеално помагало за сите оние кои поминуваат долго време во седење/патување.
Додади во кошничка

Ортопедските перници и душеци  се одлучувачки фактор за квалитетен сон и подобрување на здравјето. Нудиме широк спектар на производи, вклучувајќи анатомски перници кои ја олеснуваат болката и подобруваат позицијата на телото. Сепараторите за колена го поддржуваат зглобот, а перниците за потпирање ги олеснуваат проблемите со грбот. Водоотпорните прекривки за душеци ги заштитуваат душеците од протекување и го продолжуваат нивниот век. Ортопедските перници се дизајнирани со внимание кон деталите и се наменети да го подобруваат квалитетот на сонот. Нашите производи се креирани со иновативни технологии и специјални материјали за вашата удобност и задоволство. Осигурете го подобар сон и здрав живот со нашите ортопедски душеци и перници.