Се прикажуваат сите 16 резултати

Назална канила за кислородна терапија

220 ден
 • Должина: 2,1м
 • За лична употреба
 • Транспарентен и мек материјал
 • Поединечно спакувано
 • Специјално дизајнирана внатрешност која спречува превиткување и блокирање

Кислороден концентратор

39,000 ден
 • Голем и преклопен 3,5 инчен ЛЦД-екран.
 • Програмирано време (10 мин - 5 часа)
 • Само-дијагностички тест при стартување на уредот.
 • Лесна замена на филтерот.
СПЕЦИФИКАЦИИ Чистота на кислород(%): 93±3 Проток на кислород(Лит/мин): 1-5 Максимален притисок на излез: 0,5 Работен напон: 220V±10%, 50Hz±1 Моќност: 390W Ниво на бучава: ≤45 Димензии: Д:31,4 x Ш:24 x В:51,5см Нето тежина: 13.9кг

SENDO ADVANCE 3 апарат за мерење крвен притисок

4,200 ден
SENDO ADVANCE 3 е премиум дигитален монитор за мерење на крвниот притисок. Клучните карактеристики на SENDO ADVANCE 3 се:
 • Нова HIRA технологија за откривање и категоризација на неправилни отчукувањата на срцето
 • Индикатор за погрешно прилагодена манжетна
 • Манжетна без алергени
 • Практична заштитна торбичка за носење
КЛИНИЧКО ВАЛИДАТИРАНО СПОРЕД ПРОТОКОЛИ НА ESH (ЕВРОПСКО ОПШТЕСТВО НА ХИПЕРТЕНЗИЈА) Начин на користење Седнете удобно во столицата. Ставете ја раката на маса. Не прекрстувајте ги нозете. Држете ги стапалата целосно спуштени на подот и исправете го грбот. Ставете ја лентата на раката (се препорачува левата рака) со центарот на лентата на истото ниво со вашето срце. Останете мирни и бидете тивки за време на мерењето. *За повеќе информации во врска со мерењата, ве молиме прочитајте го упатството со инструкции кое што следува заедно со секое SЕNDO.

OMRON M2 апарат за притисок

3,185 ден
 • неправилно откривање на отчукувањата на срцето
 • содржи водич за завиткување на манжетната
 • лесно се завиткува околу рака
 • 1 корисник x 30 меморија
 • Клинички потврден
 • Интелегентна технологија која обезбедува точно и удобно мерење на притисокот
Батерии: потребни се 4 АА батерии Манжетна: 22-32см

Пулс оксиметар DS1O3

1,699 ден
Пулс оксиметар е мал уред што ја мери количината на кислород присутен во крвта на луѓето. Ова е индиректен метод за мерење на нивото на кислород во крвта. Апаратот се носи на врвот на прстот и користи светлина од посебни бранови должини за да се измери заситеноста на кислородот во крвта.
 • Eдноставен, удобен и безбеден за употреба
 • Опремен со висококвалитетен дисплеј со поголем и појасен фонт, со 4 насоки на прикажување
 • Сензорот за забрзување го прави мерењето побрзо и поточно за 8 секунди.
 • Чип со мала потрошувачка на енергија кој ги гарантира перформансите и значително го подобрува времето на услугата
Екран: TFT Режим на напојување: 2 x AAA 1.5V алкални батерии Опсег на мерење на SpO2: 70~99% Опсег на мерење на стапка на пулс: 30~250 вртежи во минута Точност: ± 2 % (70% 99%), неодредено (< 70%) Димензија: 62 х 31 х 36мм Тежина: 45гр (без батерии)

INVITOP MAX Прочистувач на воздух

8,499 ден
Карактеристики на производот:
 • Моќност: 50 W
 • Простор на прчистување: 50 m2
 • Капацитет: 400 m3/h
 • Ниво на заштита: H11 – 0.3 μm
 • Опремен со тајмер
 • Димензии: 270*303*497 mm
 • Teжина: 4.6 kg
 • Поврзување со WiFi
 • Заклучување од деца
 • Сензор за квалитет на воздухот
 • Ноќно светло
Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата . Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом . Моделот Max е еден од најголемите во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрацијa на воздухот и ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот , непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до дури 50m2. Дизајниран е рамномерно да го прима и распоредува воздухот од сите страни, располага со сензор за следење на квалитетот на воздухот , OLED дисплеј, амбиентално светло , како и WI-FI функција  со која ќе ја пратите и контролирате работата на истиот и надвор од домот.  

INVITOP FILLO Прочистувач на воздух

3,999 ден
Карактеристики на производот:
 • Моќност: 35 W
 • Простор на прчистување: 11 m2
 • Капацитет: 90 m3/h
 • Ниво на заштита: H11 – 0.3 μm
 • Опремен со тајмер
 • 3 начини на работа
 • Димензии: 195 x 195 x 403 mm
 • Teжина: 2.3 kg
 • Ноќно светло
 • 1 година гаранција
Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом. Моделот Filo е еден од најкомпактните и најдостапни во понудата. Опремен е со троделен филтер кој ги елиминира тврдите честици од воздухот, како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите, алергените и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија, три исклучително тивки режими на работа, тајмер и амбиент светло кое ја дополнува пријатната атмосфера.

Mi Air Purifier PRO прочистувач на воздух

14,999 ден
Карактеристики на производот:
 • Прочистува оптимално до 60м2
 • Прочистува 500м3/час
 • Голем капацитет за големи простории
 • Ласерски сензор за честички
 • Обновен аеродинамичен систем за притисок
 • Моќна способност за прочистување
 • Систем за филтрирање на воздух на повеќе нивоа
 • Филтер со активен јаглен за да ги избрише формалдехидите и мирисите
 • OLED дисплеј
 • Wi-Fi модул (опција)
 • Потрошувачка од 1.5W од 35W
 • 360 степени филтрација на големи честички
 • Тродимензионален филтер од 360 степени
 • Моќен и тивок
 • Овозможува целосна контрола над системот
 • Производот содржи 1 филтер
Од што може да ве зашитити Mi Air Purifier PRO ?
 • Штетни хемикалии
 • Алергени
 • Прашина од реновирање
 • Прашина во домот и канцеларијата
 • Полен
 • Мувла
 • Разни мириси
 • Микорони штетни честички
 • Штетни гасови
Обновен аеродинамичен систем за притисок Mi Air Purifier Pro работи многу тивко за да може да се користи ноќе без да го наруши спиењето. И тајната за тоа лежи во подобрената конструкција на филтерот. Аксијалниот вентилатор и воздушниот канал беа комбинирани што не само што помогна да се намали бучавата, туку исто така создаде помазен и посилен проток на воздух. Голем простор, брза циркулација, моќна способност за прочистување Mi Air Purifier Pro е опремен со напреден воздушен систем за притисок кој овозможува да го промените воздухот во вашата соба 8 пати на час! Тоа значи дека воздухот циркулира низ прочистувачот секои 7,5 минути. Mi Air Purifier Pro има систем за довод на воздух од 360 степени што потсетува на “воздушно дрво”. Таа ги апсорбира нездравите остатоци како прашина или PM2.5 честички и испушта чист воздух. Овој прочистувач на воздухот ја прави својата работа толку добро што не би сакале да излезете и да оставате во вашата лична шума во куќата. Систем за филтрирање на воздух на повеќе нивоа Воздухот што го дишете има голема моќ да влијае на вашето здравје, така што добивањето на уред за прочистување на воздухот со напреден филтрационен систем е задолжително. Ми Air Purifier Pro користи трифазен процес на филтрирање, бидејќи ефективната елиминација на бактериите не може да се направи во еден чекор. Овој уред е способен за намалување на сите штетни за здравјето честички како влакна, полен, прашина и многу посериозни алергени како PM2.5 или формалдехиди. Филтер со активен јаглен за да ги избрише формалдехидите и мирисите Филтерот со јаглерод прави одлична работа за отстранување на мириси. Можете да го поставите Mi Air Purifier Pro во вашата кујна и да се ослободите од непријатни ароми секогаш кога нешто ќе изгори во рерната или кога ќе заборавите да го извадите ѓубрето. Оваа единица за прочистување е исто така одлична ако имате непријатни миленичиња во вашата куќа, бидејќи миризбата на миленикот може да задржи долго време и дека е потребно многу напор повторно да го направите вашето живеалиште неутрален. Mi Air Purifier Pro е исто така корисен на места каде се прават поправки и во бањите.

Mi Air Purifier 3H прочистувач на воздух

11,499 ден
Карактеристики на производот:
 • Бренд: Xiaomi
 • Продукт модел: AC-M6-SC
 • Димензии: 240 x 240 x 520 mm
 • Простор на покривање: До 45м2
 • Тежина: 4.8 kg
 • Волтажа: 100 – 240 v
 • Фреквенција: 50/60 Hz
 • Моќност: 38 W
 • CADR: 380 m/час
 • Пакувањето содржи: 1x Mi Air Putifier 3H; 1x True HEPA Filter; 1x User Manual;  1x Power Cord
 • OLED екран на допир
 • Вистински HEPA филтер
 • 360 степени тројна филтрација
 • Паметна контрола
 • Практичен сензор со ласер
 • Работи со гласовни команди
 • Иновативен дизајн за конзистентен проток на воздух 6333 Литри чист воздух во минута!
 • Mi Air прочистувач 3H го подобрува квалитетот на воздухот, го подобрува квалитетот на животот!
 • 1 година гаранција

Прочистувач на воздух Blue Pure 411 Particle + Carbon Filter

8,700 ден
Карактеристики на производот: Ве поздравуваме со најмалиот и најтенкиот прочистувач на воздухот на семејството Blue, Blue Pure 411. Содржи водечка светска технологија за филтрирање на Blueair и е наменет за простории до 15 m² (161 ft²) Само земете го, ставете го каде што сакате, приклучете го и дишете совршено чист воздух 24/7.
 • Контрола со едно копче
 • Мал но моќен
 • Прочистува до:  15 m2
360 Степени Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите Energy efficient Energy Star-сертифицирани прочистувачи на воздух Particle + Carbon Filter Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC. Спецификации
 • Големина на соба: 15m2
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 • Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 425 mm ширина 200 mm  длабочина 200 mm
 • Тежина: 1,52 кг (3,35 lbs)
 • Ниво на проток на воздух 60-200 m3/h (35 – 120 cfm)
 • Размена на воздух**: 5 на час (15 m2 или 161 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја: 1,5-10 W
 • Ниво на бучавост: 17-46 dB(A)
 • Просечна промена на филтер: шест месеци***
Blue е достапен во различни бои за Pure 411. Обоената ткаенина служи како пред-филтер. Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите со филтер за ситни честички Blue Pure 411. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри. Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат. Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга. Општа грижа Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење. • Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта. • Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер. • Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот. • Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.

Прочистувач на воздух Blue Pure 221 Particle + Carbon Filter

20,900 ден
Карактеристики на производот:
 • Големина на соба: до 50m2
 • Активирање со едно копче
 • Високо квалитетна челична мрежа
 • Индикатор за промена на филтер
 • Вклучено/исклучено тајмер: не
 •  Брзина 1-2-3-исклучено
 • Димензии: висина 522 mm ширина 330 mm длабочина 330 mm
 • Тежина 7 kg
 • Ниво на проток на воздух 230 – 620 m3/h (135 – 365 cfm)
 • Размена на воздух** 5 на час (50 m2 или 540 sq.ft.room)
 • Потрошувачка на струја**** 30 – 61 W
 • Ниво на бучавост 31 – 56 dB(A)
 • Просечна промена на филтер шест месеци***
Blue е достапен во различни бои за Pure 221 уредот за прочистување на воздух. Обоената ткаенина служи како пред-филтер. Сертифицирани рангирања како што е наведено се базирани на моделите во САД (120VAC, 60Hz) со филтер за ситни честички Blue. Рангирањето може да влијае врз употребата на други Blue филтри. Промените на воздух на час се пресметуваат на препорачаната големина на собата, под претпоставка дека таваните се 8-метарски (2,4-m). За помали простории, промената на воздухот на час ќе се зголемат. Во зависност од квалитетот на воздухот во областа каде се употребува, препорачаната шест месечна промена на филтерот може да биде и подолга. Електричниот напон и фреквенција влијаат на потрошувачката на енергија на уредот. Затоа потрошувачката на енергија може да се разликува од горенаведената вредност. 360 Степени Доводот на воздух од сите страни односно 360 степени значи дека Blue Pure е целосно ефикасен каде и да го ставите Particle + Carbon Filter Ги отстранува воздушните честички како што се полен, прашина и првут од миленичиња. Активениот јаглен е исто така ефикасен против чад, мириси, гасови и испарливи органски соединенија VOC. Општа грижа Грижете се добро за Вашиот Pure 411 за да обезбедите добро работење. • Повремено вшмукајте го пред-филтерот за да ја отстраните прашината или перете го на ниска температура во машината за перење алишта. • Менувајте го главниот филтер на секои шест месеци, во зависност од условите на користење. Секогаш исклучувајте го уредот пред да го менувате главниот филтер. • Кога го отворате уредот за промена на филтерот, вшмукајте ја прашината што се собрала внатре во уредот. • Повремено пребришете го горниот дел на уредот со сува крпа за прашина.

Инхалатор компресорски OMRON

3,640 ден
Компресорски инхалатор кој е наменет за ефикасно управување со астма, хроничен бронхитис, алергии и други респираторни нарушувања. КАРАКТЕРИСТИКИ:
 • Високо ефикасна небулизација со намалена потрошувачка на лекови
 • Безбеден и лесен за чистење
 • Компактен, лесен и тивок на звук
СПЕЦИФИКАЦИИ:
 • Тежина: 1.500 кг
 • Димензии: 23 x 10 x 18 см

Апарат за притисок М3

4,200 ден
OMRON M3 Comfort е компактен и целосно автоматски апарат за мерење на крвниот притисок на надлактицата, кој работи на принцип на осцилометар. Апаратот едноставно и брзо ги мери Вашиот крвен притисок и пулс. Апаратот ја користи напредната технологија "IntelliSense" за удобно и контролирано пумпање без потреба од претходно приспособување на притисокот или од дополнително пумпање. СПЕЦИФИКАЦИИ
 • Екран: дигитален LCD-екран
 • Начин на мерење: осцилометриски метод
 • Распон на мерење: - Притисок: од 0 mmHG до 299 mmHG - Пулс: од 40 до 180 отчукувања во минута
 • Точност: - Притисок: ±3 mmHG - Пулс: ±5% од резултатот на екранот
 • Меморија: 60 мерења со датум и со време за секој кориснис (1 и 2)
 • Сила: 6V, еднонасочна струја 4W
 • Тежина: 300г (без батерии)
 • Димензии: - Апарат: 107 мм (ширина) х 79 мм (висина) х 141 мм (должина) - Манжетна за рака: приближно 145 мм х 532 мм
 • Обем на манжетната: од 22 до 42 цм
 • Материјал: најлон, полиестер, поливинил хлорид
 • Содржината на пакувањето: апарат, манжетна за рака, упатство за употреба, торбичка за чување, комплет батерии, картон за бележење на крвниот притисок

Распрскувач (туба) за инхалација

550 ден
Помага во земање на соодветната доза на медикаменти кај пациенти со специјални потреби. Посебно е погоден за инхалации кај бебиња и постари пациенти.